Fotbal

Ronaldo mohl být s Rosickým v Arsenalu

Portugalský gólostroj Cristiano Ronaldo uvedl, že před přestupem do Manchesteru United už byl prakticky dohodnutý s londýnským Arsenalem.

Třiadvacetiletý Ronaldo přiznal, že místo v Manchesteru mohl skončit v Londýně v kádru Gunners. Kdyby se tak stalo, byl by v dnešní době spoluhráčem Tomáše Rosického.

Ronaldova matka si Wengera dobře pamatuje

Portugalský fotbalista a čerstvý držitel Zlatého míče přišel do týmu United v roce 2003 ze Sportingu Lisabon. Ještě před tím se však setkal třikrát s manažerem Arsenalu Arsénem Wengerem. "Tenkrát jsem byl opravdu krůček od přestupu do Arsenalu. Společně se svou matkou jsme se dokonce třikrát s Wengerem viděli. I přesto, že jsem nakonec podepsal v Manchesteru United, zůstává pro mě i mou matku Wenger ohromnou osobností,“ prozradil.

Ďáblové vypálili Kanonýrům rybník

Manchester United však nakonec konkurenční boj vyhrál a mladého Ronalda získal. "Nakonec jsem podepsal v United, ale pamatuju si, jak jsme pak seděli doma u televize a sledovali s mamkou Premier League. Když se Wenger objevil na obrazovce, začala křičet, toho já znám,“ vzpomínal Ronaldo s úsměvem na rtech.

O talentovaného hráče se rvala celá Evropa

Před tím, než Ronaldo spojil svou kariéru s Rudými ďábly, mělo ho v hledáčku mnoho dalších špičkových evropských klubů, což potvrdil i jeho agent Jorge Mendes. "Tehdy chtěl Cristiana každý, Real Madrid, Juventus i Barcelona. Ovšem jen Arsenal a Manchester ho chtěly před sezonou do týmu. Ostatní ho ještě chtěly ponechat ve Sportingu."

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události