Sport

Bauer: Všichni si v posledním kopci hrábli na dno

Nejlepší český lyžař Lukáš Bauer dojel na třicetikilometrové trati závodu SP jedenáctý. Do nedělní štafety kvůli nachlazení nenastoupí.

Vítěz posledního ročníku Světového poháru dojel ve třetím závodě letošní sezony jedenáctý, průběžně to přitom vypadalo i na lepší umístění. “Měl jsem problémy v předposledním kole, kdy jsem se propadl a chvíli mi trvalo, než jsem se propracoval dopředu. Pak už navíc nebylo. Poslední kopec byl strašně prudkej a měl jsem pocit, že nemůžu vylézt nahoru. Všichni si tam hrábli na dno, co jsem se ptal,“ uvedl Bauer na svých internetových stránkách.

Bauer si pochvaloval lyže

Podle něj byl závod náročný, šel do něj s taktikou držet se v první desítce. “Ale v žádném případě netahat čelo,“ prozradil český král bílé stopy a dodal: “Táhlé kopce a roviny se mi jely super, v prudších stoupáních jsem měl problém. Chyběla mi živost, ale podržely mě výborný lyže.“


Se svým výkonem i plněním taktických pokynů byl po dojetí spokojený. “Myslím, že jsem jel takticky v balíku celkem v klidu a myslím, že dobře. Je to odvislé od lyží a já měl jistotu, že si soupeře z kopce dojedu. Neměl jsem ani žádný pád, i když k jednomu jsem měl blízko. Hlavně Legkov jezdil dost kontaktně. Ale ustál jsem to,“ uvedl jedenáctý muž výsledkové listiny.

Počasí? Nádhera...

“Třicítka“ ve francouzském La Clusaz byla pro Bauera o to náročnější, že se jelo za neustálého a hodně hustého sněžení. “Nádhera,“ komentoval s úšklebkem počasí během závodu. “Stejně bylo už v pátek před závodem, takže jsme si mohli zvyknout, “ dodal už se smíchem Bauer. Zavzpomínal také, že naposledy zažil podobné podmínky před lety v Ramsau.


V neděli je ve Francii ještě na programu štafeta, té se ale Bauer kvůli nachlazení nezúčastní. “Mrzí mě to s ohledem na kluky, ale nedá se nic dělat. Teď zamířím do výšky na soustředění, kde se nachlazení více projeví. A padnout do nemoci by mohlo ohrozit přípravu na Tour de Ski,“ uzavřela česká lyžařská jednička, pro kterou jsou úspěch na Tour de Ski a domácím světovém šampionátu v Liberci hlavními cíly sezony.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události