Motorsport

Je libo tým formule 1? Stačí vám 30 korun

Je libo tým formule 1? Stačí vám 30 korun
Zdroj: TN.cz

Stáj Honda je v současné době k mání i za symbolickou cenu jedné libry. Ale…

Není to zase úplně tak jednoduché. Abyste se mohli stát jejími novými majiteli, musíte ukázat, že stáj dokážete udržet do doby, než ve formuli 1 budou zavedena úsporná opatření. Zprávu přinesl server F1sports.

Honda chce, aby tým přežil. Ale bez jejích peněz

Ředitel japonské automobilky Takeo Fukui na páteční tiskové konferenci oznámil, že Honda ve formuli jedna končí. To ovšem neplatí pro stáj, která dál může v F1 působit, pokud se najde bohatý zájemce. "Cílem je, aby tým přežil, proto akceptujeme třeba i symbolickou cenu," řekl již v sobotu Takeo Fukui s tím, že nemožná není ani cena jedné libry. Jde o to, že Honda klidně prodá svou stáj za symbolickou cenu, ale od kupce chce jisté záruky.


Pokud nebudou splněny, skončí i celá stáj. Vypadá to, že je to jen manažerský trik, ale opak je pravdou. To ostatně Honda dokázala u stáje Super Aguri, které také dodávala motory a investovala do ní. O tento tým se zajímala finanční skupina Magma i ocelářský magnát Franz Weigl a přesto skončil. Proč? Protože Honda nebyla přesvědčena o jejich síle stáj financovat a v šampionátu udržet.

Zájemci evidentně jsou

Jakmile Fukui oznámil rozhodnutí vedení automobilky, ihned se začali o koupi ucházet někteří zájemci, což potvrdil ředitel stáje Honda Nick Fry. "Ještě to není ani dvanáct hodin, co Fukui oznámil zprávu, že v Honda v F1 končí, a my už máme tři seriózní zájemce," prohlásil Fry. Z ředitelského křesla má na všechno obchodní pohled, takže celou situaci bere s nadhledem. "Pro někoho budeme celkem výhodná koupě, je to obchod jako každý jiný," řekl Fry, který si však přeje, aby stáj Honda byla na startovním roštu v australském Melbourne, kde bude další ročník formule 1 zahájen.

Za vším hledej peníze

Co Hondu k takovýmto krokům vede? Finanční krize. Zisky jdou dolů a financování týmu F1 by nesklidilo potřebné ovoce. "Objem prodeje aut v listopadu klesl za hranici naší představivosti," řekl Fukui, který však odmítl jakékoli spekulace, že se o tomto rozhodnutí Hondy vědělo už v září. Jak celá kauza kolem stáje Honda dopadne si budou muset všichni ještě chvíli počkat.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události