Sport

České florbalisty čeká klíčový zápas

Proti Lotyšsku se dnes bude rozhodovat o postupu do semifinále.

Pokud v úterý v Ostravě čeští florbalisté potvrdí roli favorita a zvítězí, mohou se prakticky už těšit na víkendový boj o medaile v Praze.

Češi mají s Lotyšskem dobré zkušenosti

Lotyši už jsou tradičním soupeřem Čechů v bojích o úspěch či neúspěch. Češi severského soupeře potkali již pětkrát a pokaždé vyhráli. Naposledy letos v září na turnaji v Tallinnu svěřenci trenéra Zdeňka Skružného zvítězili vysoko 6:0. Přesto nechtějí v žádném případě soupeře podcenit. "Je to tak, že jsme jasný favorit. Bude to podobné utkání jako s Ruskem, oni budou bránit a my je budeme dobývat," řekl Skružný novinářům.


Po nedělním úchvatném zápase se Švédy nadělalo realizačnímu týmu vrásky na čele potvrzení zprávy o zranění obránce Pavla Bruse. S týmem už v pondělí dopoledne trénoval náhradník Štěpán Slaný a trenér reprezentace naznačil, že možná zasáhne i do zápasu. "Řešíme dvě možnosti v obranných řadách. Buď se Trnavský vrátí k Chrápkovi a Nesměrák bude hrát opět s Foltou, anebo přichází v úvahu varianta, že s Fotlou bude hrát Slaný. Každopádně budeme hrát na tři pětky,“ řekl Zdeněk Skružný.


Utkání Česká republika - Lotyšsko začne v úterý v 17:10 v ostravské ČEZ Aréně.

Pravděpodobná sestava ČR:
Rytych (Kafka) - Garčar, Jakůbek, Chrápek, Nesměrák, Folta, Slaný (Trnavský) - Kožušník, Cepek, Skalík - Ostřanský, Fridrich, Zálesný - Sladký, Fojta, Richter.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události