Hokej

Kameraman málem nastoupil do zápasu NHL

Kameraman málem nastoupil do zápasu NHL
Zdroj: oficiální zdroj

Chlapík, který za normálních okolností sleduje zápasy NHL z novinářských míst a pak pro internetové stránky stránky natáčí rozhovory s hráči, byl povolán na lavičku Capitals v zápase proti Ottawě.

Jak vlastně celá kuriozní situace vznikla? Týmu Capitals se zranil gólman José Theodor a náhradník povolaný z farmy byl teprve na cestě na stadion. Trenér Bruce Bodreau měl v tu chvíli dvě možnosti. Nastoupit do utkání pouze s jedním brankářem nebo využít služeb jistého Bretta Leonhardta, zaměstnance klubového webu. Vybral si tu druhou variantu.

Nejrychlejší kontrakt v historii klubu?

Pak už věci nabraly rychlý spád. Leonhardt, který v minulosti při zranění brankářů s Capitals občas trénoval, před zápasem podepsal s týmem amatérský kontrakt, dostal dres s číslem 80 a zasednul na lavičku. "Pokud by na to Brad nebyl psychicky připravený, tak bych se docela bál, ale když jsem ho viděl, jak jistě si počínal během rozbruslení před plnými tribunami, spadly ze mě veškeré obavy," komentoval svoje rozhodnutí kouč Bodreau.

Zdroj: TN.cz

Ačkoliv se šestadvacetiletý kameraman, který kdysi chytal v nižších univerzitních soutěžích nedostal do hry, tak už jenom přítomnost na lavičce byla pro něho ohromným zážitkem, o kterém se teď mluví v celé NHL.


"Jsem z Kanady, hokej jsem hrál od čtyř let. Teď se mi splnil sen. Bylo to strašně rychlé, neuvěřitelné," dodal muž, který se navíc mohl zapsat do historie NHL. Pokud by se dostal na led, stal by se 210 cm vysoký kameraman spolu s Benem Bishopem nejvyšším brankářem v historii ligy.

Kameraman sklidil větší aplaus než hvězdný Ovečkin

Ani kdyby nastoupil, nedostal by však od klubu žádnou finanční odměnu. "Naopak! Za tenhle zážitek bych jim měl zaplatit já," řekl Leonhardt, kterému se v hale Verizon Center dostalo bouřlivějšího přivítání od fanoušků než například hvězdám Alexandru Ovečkinovi či Sergeji Fjodorovovi. Diváci nadšeně tleskali a křičeli také ve chvíli, kdy se na obrazovce nad ledem objevil Leonhardt sedící na střídačce a pod ním nápis "první zápas v NHL".


Krátká kariéra hvězdy NHL pro Leonhardta skončila v polovině první třetiny, kdy z farmářského celku v Hershey dorazil Semjon Varlamov. I tak se mladý zaměstnanec klubu nenávratně zapsal do historie - na stránce prestižní sportovní stanice ESPN mu totiž byla vytvořena hráčská karta a je zde zmiňován i podpis amatérské smlouvy s Capitals.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události