Fotbal

Kouče Chelsea odvezli do nemocnice. Bál se i gólman Čech

Trenér Chelsea Luiz Felipe Scolari byl s palčivou boletí na hrudi převezen do nemocnice. O infarkt se však nejednalo.

“Velkého Phila“, jak se Scolarimu přezdívá na ostrovech, jen tak něco nesloží. Tedy kromě ledvinových kamenů.

Absolvoval podrobné srdeční testy

Na jednom z posledních tréninků před zápasem s West Hamem se trenéru Chelsea udělalo nevolno. Ještě hůře mu bylo po příchodu domů, kde si začal stěžovat na bodavou bolest v hrudníku. Manželka Olga na nic nečekala a svého muže okamžitě vyslala do nemocnice, kde se Scolari podrobil zevrubným srdečním testům. Ty naštěstí vyvrátily, že by populární kouč prodělal infarkt.

Trenér Scolari se rozparádit opravdu umí. Podívejte se sami:


“Příčinou potíží byly ledvinové kameny. Kvůli jeho věku (60) a každodennímu stresu jsme pro jistotu nechali udělat kompletní srdeční testy,“ stojí v oficiálním klubovém prohlášení.

Stihl zápas s Kladiváři

U Scolariho lůžka stáli po celou dobu jeho nemocničního pobytu manželka, oba synové i dva bodyguardi placení Chelsea. Už za pár hodin byl impulzivní Portugalec zpátky doma, respektive na Stamford Bridge, kde koučoval Chelsea při remízovém utkání s West Hamem.


“Lékaři a sestry byli fantastičtí, jen kvůli nim jsem mohl vést své mužstvo z lavičky,“ poznamenal šťastný Scolari deníku The Sun a dodal, že si neumí představit, že by zmeškal zápas Premier Legue.


"Při utkání jsem bolest na prsou cítil, ale mnohem menší než předtím. Pokud se však můj zdravotní stav nedá v nejbližších dnech zcela do pořádku, podstoupím malou operaci. Doktoři říkají, že bolí stejně jako porod, jenže to nemůžu potvrdit, protože nikdy rodit nebudu," podotkl vtipně Scolari na oficiálních stránkách Chelsea.

Stejné potíže má i největší sok

Trochu paradoxně vedou dva v současnosti největší soupeře v boji o první příčku v Premier League muži se stejnými zdravotními problémy. Bolesti plynoucí z ledvinových kamenů totiž znepříjemňují práci i manažerovi momentálně prvního Liverpoolu Rafaelu Benítezovi.


Uznávaný španělský odborník musel dokonce v pondělí podstoupit drobný operační zákrok, během dvou až tří dnů se ale prý bude moci znovu vrátit do práce.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události