Motorsport

Loeb pojal exhibici jako ostrý závod. Vyplatilo se

V nedělní exhibici Race of Champions se zkušený David Coulthard musel sklonit před uměním Sebastiena Loeba.

Zraky tisíců formulových nadšenců se v neděli vpodvečer upnuly k památnému stadionu ve Wembley, který byl svědkem souboje motoristické elity světa. Vítězem se stal pětinásobný šampion v rallye Sebastian Loeb, který “o prsa“ porazil pilota formule 1 Davida Coultharda.


“Jelikož jsem boural, moc jsem tomu nevěřil“

Loeb vyhrál prestižní závod potřetí v kariéře. V roce 2005 triumfoval na pařížském stadionu Stade de France a o dva roky dříve na Kanárských ostrovech.


Francouzský úřadující mistr světa v rallye vstoupil do série tří finálových jízd vítězstvím, jenže Coulthard v druhé vyrovnal a o šampionovi tak rozhodoval závěrečný závod. V něm si pro třetí titul z Race of Champions dojel Loeb, když domácího jezdce v dramatickém finiši před 46 312 diváky porazil o tři desetiny vteřiny."Když jsem se postavil na start, chtěl jsem vyhrát," poznamenal Loeb na oficiálních stránkách závodu. “Jsem moc šťastný, že se mi to povedlo. Jelikož jsem v prvním závodě boural, moc jsem tomu ani nevěřil,“ přiznal na britských stránkách Inthenews.

Coulthardovi prý o vítězství zase tolik nešlo

Poražený Coulhard mu složil hlubokou poklonu. “Pro mě byla čest závodit s takovým šampionem, jako je Sebastien. Po finále jsem měl na rukou modřiny, netušil jsem, že to bude až tak náročné,“ usmál se skotský jezdec a dodal: “Takovýchto akcí se účastním vždy moc rád, a nemusím je ani vyhrát.“


To Loeb znovu zopakoval, jak moc toužil stát na příčce pro vítěze. "Když s ostatními řidiči čekáte v čekárně, cítíte se uvolněně. Pak ale jdete na trať a víte, že musíte vyhrát,“ nechal se slyšet.


Jeho slova potvrdil i legendární Michael Schumacher, který se exhibice taktéž zúčastnil. “Všichni jsme sem přijeli s cílem vyhrát. Jako kamarádi si dáme skleničku den před závodem, ale při něm jsou z nás zase soupeři.“

Zlatý hřeb večera se nekonal

Podle původního programu se měl v rámci exhibičního večera ve Wembley utkat v souboji "muže se strojem" úřadující mistr světa formule 1 Lewis Hamilton ve svém monopostu McLaren s olympijským šampionem v dráhové cyklistice Chrisem Hoyem. Ze závodu ale nakonec sešlo kvůli nebezpečné trati.


"Je to škoda, protože já i Lewis jsme se hodně těšili. Bezpečnost je však na prvním místě," řekl Hoy.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události