Fotbal

Rada objíždí reprezentanty v Evropě, Rosický se cítí lépe

Na konec kalendářního roku si kouč fotbalové reprezentace Petr Rada naplánoval inspekční cestu za svými ovečkami.

Fotbalové soutěže mají sice na českém území již nějaký čas zimní přestávku, ve většině evropských zemí ale boje na trávnících pokračují. Toho se rozhodl využít reprezentační kouč Petr Rada k návštěvě některých stálic národního týmu.

Rosický se cítí lépe

Asi nejpříznivější zprávy uslyšel z úst dlouhodobého maroda Tomáše Rosického. "Tomáš se teď bude přesouvat do Londýna, kde jej čeká další fáze léčby. Když jsme spolu mluvili, tak měl velmi dobrou náladu a říkal mi, že se cítí lépe. I proto se stále ještě nevzdávám varianty, že bych ho mohl mít v březnu v týmu," řekl ve čtvrtek Rada.


Rosický, jehož herní pauza trvá kvůli zranění již skoro rok, absolvoval v posledních dnech léčbu v sídle Bayernu Mnichov, kde se o něj staral vyhlášený doktor Hans Müller-Wohlfarth.


Rada na své cestě zatím navštívil pilíře české obrany - Marka Jankulovského z AC Milán a Tomáše Ujfalušiho, který válí za španělské Atlético Madrid. "Mluvil jsem s Jankulovskim, Ujfalušim," vyjmenovává Rada. "Kluci jsou v pohodě, pravidelně hrají, což mě pochopitelně těší."

V Bruselu navštíví českou marodku

Dnes se reprezentační lodivod přesouvá do Bruselu, kde bude v pátek sledovat duel vedoucího Anderlechtu se čtvrtým Genkem. Čili souboj Jana Poláka s Danielem Pudilem. "Jsem na kluky zvědavý, ale nesetkám se tam jen s nimi. Určitě budu mluvit i s Danem Zítkou a Standou Vlčkem," plánoval kouč.


Gólmanská dvojka reprezentace Zítka je po operaci a v probíhající sezoně už se zřejmě do branky nepostaví. Zraněný je i jeho kolega z útoku Vlček.


Reprezentaci čeká v únoru příštího roku přátelský zápas v Maroku a poté dva klíčové souboje v kvalifikaci MS 2010 - 28. března utkání ve Slovinsku a 1. dubna domácí souboj se Slovenskem.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události