Motorsport

Ferrari dostává víc než McLaren, přiznal Ecclestone

Ferrari dostává víc než McLaren, přiznal Ecclestone
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud by v Poháru konstruktérů vyhrál McLaren, neobdržel by tak tučnou výplatu jako Ferrari. To prozradil médiím Bernie Ecclestone.

Šéf Formule 1 Bernie Ecclestone si vyslechl kritiku prezidenta stáje Ferrari Luca di Montezemola za to, že novinářům poskytl přílišné ekonomické detaily, které se týkají stáje Ferrari. Poté se Ecclestone ohradil proti nařčení, že by měl jít do důchodu, a v listu Times pálil ostrými náboji.


Dotkl se totiž stáje Ferrari, která podle něj dostává více peněz než ostatní týmy, a to je špatně. Jeho vyjádření rozproudilo diskuzi v celém motoristickém světě.

Ecclestone: Ferrari bylo přeplaceno o 80 milionů dolarů!

"Ferrari dostává tolik peněz jako nikdo jiný,“ nechal se slyšet osmasedmdesátiletý Ecclestone. "Oni vědí přesně, kolik peněz dostávají a opravdu nejsou hloupí. Když zvítězili v Poháru konstruktérů, obdrželi o celých osmdesát milionů dolarů více (1,6 miliardy korun), než když v něm zvítězil McLaren,“ dodal Brit.


Ferrari patří ve sportu mezi nejatraktivnější a nejúspěšnější týmy. Navíc nikdy nebylo tajemstvím, že tým z Maranella vždy dostával nejvíce peněz, ale pouze to nikdo oficiálně neprohlásil.

Přepláceni od roku 2003

Ecclestone dále uvedl, že Ferrari dostává větší peníze než ostatní týmy po dobu několika let. Italská stáj prý rovněž těží ze speciální dohody s Ecclestonem, kterou podepsala v roce 2003 poté, co rozvázala vztah s ostatními výrobci. "V té době některé týmy hrozily odchodem z F1, je to daň za loajalitu," obhajuje své kroky Ecclestone."Stáj Ferrari byla jediným týmem, který se takto zachoval, proto mají teď peníze navíc…,“ tvrdí Ecclestone. Ten dále uvádí, že by se Italové mohli o peníze podělit s ostatními týmy spíše, než aby vyžadovali stále více financí od něho samotného. "Montezemolo by se mohl raději o peníze, které dostane navíc, podělit s ostatními,“ řekl rozhodně Ecclestone.


Podle tiskového mluvčího italské stáje jsou ale peníze pro Ferrari v současnosti hodně důležité. Montezemolo navíc doufá, že Asociace týmů Formule 1 (FOTA) se bude snažit jednotlivým týmům, vzhledem k celosvětové finanční krizi, pomoci. "Na světě není jediný sport, kde by jeho hlavní aktéři dostávali méně než 50 procent celkových zisků," kontroval Montezemolo.

Ecclestonovi krize nezasáhla

Zdroj: oficiální zdroj


Jedno je jisté: finanční krize se rodině Ecclestonů zatím vyhýbá. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že krásná manželka Bernieho Slavica si zakoupila na chorvatském ostrově Solta 20 000 metrů čtverečních pozemků přímo na pobřeží.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události