Hokej

Češi skončili na Channel One Cupu třetí

Hokejisté České republiky nezvládli svůj poslední zápas na moskevském turnaji a v posledním zápase podlehli Finsku 2:5.

Utkání jsme sledovali v ON-LINE reportáži.

Vstup do utkání měli Češi dobrý a už ve 4. minutě pálil nebezpečně Klepiš, finský gólman Lassila však kotouč zachytil pohotově do lapačky. O čtyři minuty později ale bylo zle. Při vyloučení Čermáka se přesně trefil obránce Janne Niskala. 0:1.


Útočník ruské Ufy Čermák však krátce poté fauloval i podruhé. Následně se k němu přidal i Jan Marek a Finové tak dostali možnost devadesáti vteřinové přesilovky 5 na 3. Tu využil krátce po začátku druhé třetiny opět Niskala, který šikovně tečoval střelu Seikoly od modré čáry. Češi zvedli hlavu ve 26. minutě, kdy se rovněž v přesilové hře prosadil po krásné kombinaci Jaroslav Hlinka a snížil na 1:2.


Ve 29. minutě se do velké šance dostali Finové. Při další přesilovce 5 na 3 si vytvořili velký tlak, po několika rychlých přihrávkách v obranném pásmu českého týmu vytěsnil mimo tři tyče střelu jednoho z finských hokejistů útočník Zbyněk Irgl, který tak zastoupil brankáře Alexandera Saláka.


Ve 33. minutě dostali příležitost zahrát si dlouhou přesilovou hru 5 na 3 i čeští hráči. Krátce před jejím skončením se trefil pod břevno finské branky Tomáš Rolinek. Ruští rozhodčí i nadále pokračovali v nastoleném trendu, v plném počtu na obou stranách se hrálo pouze výjimečně. Ale právě při hře v plném počtu, v předposlední minutě druhé třetiny, vrátil Finům vedení Seikola.


Podobný obrázek měla i hra ve třetí třetině. Hned v jejím úvodu měli čeští hokejisté dvakrát po sobě možnost dvojnásobné přesilové hry, ani v jednom případě ji však nedokázali využít.


Ve 48. minutě se Finům podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek. V přesilové hře po vyloučení Angela Krsteva pálil od modré čáry Aalto, jeho projektil se odrazil od brusle Kuusaly ke zcela nekrytému Sahldstedovi, který bez problémů zakončil do prázdné branky. V 50. minutě se přes finského gólmana Lassilu protlačil Zbyněk Irgl, třetí branky českého výběru však nepřidal.


Skórovat se naopak podařilo na druhé straně Voutilainenovi, který využil přečíslení, do kterého se finský výběr dostal v 55. minutě. Čeští hokejisté tak prohráli svůj druhý zápas na moskevském turnaji Channel One Cup a v konečném účtování obsadili, stejně jako minulý rok, třetí pozici.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události