Hokej

Kouč Růžička: Musíme se zaměřit na naší disciplinovanost

Hokejisté České republiky prohráli v posledním utkání turnaje Channel One Cup s Finskem 2:5 a trenér Ružička byl po zápase hodně nespokojený.

Celé utkání jsme sledovali v ON-LINE reportáži.

"Z naší strany to nebyl moc dobrý zápas. Měli jsme hodně vyloučených," hodnotil utkání český kouč. "Už v prvních dvou zápasech jsme byli často vylučovaní, proti Finům to však gradovalo. Musíme s tím něco udělat, takhle dál hrát nemůžeme," pravil Růžička rezolutně.

Růžičkovi svěřenci nezvládli přesilovky

Češi inkasovali od Finů tři branky v přesilových hrách, čímž si soupeř vybudoval potřebný náskok. "Finové ty přesilovky hráli velice dobře, dvakrát skórovali v situaci 5 na 3," připomněl Růžička. "Nám se naopak naše početní výhody příliš nedařily," dodal.

Vystoupení na turnaji hodnotil pozitivně

Celkově však reprezentační kouč hodnotí vystoupení na turnaji Channel One Cup vcelku pozitivně. "Vyzkoušeli jsme několik nových hráčů, což bylo naším cílem. Myslím, že ve Švédsku i s Ruskem jsme odehráli velice dobrý zápas. Dnes to ale bylo špatné," shrnul kouč vystoupení svých svěřenců.

Brankář Salák: To nebyl zápas ale trénink přesilovek

"Utkání to bylo hodně složité. Asi se na něj ani nedalo moc koukat, protože se hrály prakticky jenom přesilovky. Tohle byl trénink přesilových her a ne hokejový zápas," zhodnotil celkem jasně utkání reprezentační novic Salák. Ten se musel často ve svém brankovišti ohánět, především v první polovině zápasu měli Finové často výhodu jednoho či dvou mužů v poli."My jsme hráli dohromady snad pět minut ve třech proti pěti, to se normálně nevidí. Musím ale kluky pochválit. Ti na to nehleděli, snažili se hrát co nejlépe a pokud možno přesilovky soupeře ubránit," vzkázal svým spoluhráčům pochvalu muž v masce.

Konečné třetí místo

Češi nakonec skončili na moskevském turnaji třetí. "Rusové zde hráli výborný hokej, nedali nikomu ani bod. My jsme odehráli skvělý zápas ve Švédsku, kde jsme vyhráli 6:2. Proti Finsku nám to ale nevyšlo, a tak jsme klesli na třetí příčku. Předvedenou hrou se ale podle mě nemáme za co stydět," myslí si mladý gólman.

Útočník Marek se na rozhodčí nevmlouval

Hodně zkroušený byl po zápase útočník Jan Marek, který se nesnažil hledat příčiny porážky jinde než u svého týmu: "Nechtěl bych prohru svádět na rozhodčí. My jsme byli v první třetině všude o krok pozadu, Finové nám ujížděli a z toho pramenilo naše časté vylučování. Když jsme pak ve druhé třetině vyrovnali, tak jsme zase dostali trochu hloupý gól. Přitom jsme se jim už dokázali vyrovnat."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události