Motorsport

Taxikář majitelem týmu F1?

Je to možné. Mexičan Carlos Slim je nejvážnějším zájemcem o tým Hondy.

Zní to jako ukázkový příklad paradoxu, ale je to reálný příběh. Muž, který se dříve živil jako řidič taxíku, je nyní nejvážnějším zájemcem o koupi týmu F1.Kdo nabídne víc?

Hondu si nyní může koupit vlastně kdokoliv. Z důvodu finanční krize se totiž japonská společnost, která ji vlastní, rozhodla prodat. V motoristickém světě se šušká o několika jménech, která by o tým mohla mít zájem. Jde o bývalého šéfa stáje BAR Davida Richardse a šéfa stáje Force India Vijaye Mallayu. Všechny ale hravě strčí do kapsy právě mexický telekomunikační magnát a bilionář Carlos Slim.

Taxikář s pokladem

Carlos Slim to myslí s koupí týmu opravdu vážně. Minulý týden si byl dokonce prohlédnout továrnu Hondy a nutno říct, že druhý nejbohatší muž světa odcházel spokojen. "Jeho helikoptéra byla moc velká pro náš heliport, takže museli vyklidit vozový park, aby měl kde přistát,“ uvedl zdroj z Hondy, který si nepřál být jmenován.


Ten také uvedl, že zaměstnanci Hondy by si za svého šéfa přáli právě pohádkově bohatého Mexičana. "Lidé si myslí, že Mallaya Hondu akorát vybrakuje a odnese si její nejlepší části do svého týmu Force India. A jak může převzít Hondu Richards, když si teď říká o peníze vládě, aby dotovala jeho společnost Aston Martin?!,“ diví se stejný zdroj.


O novém majiteli Hondy by mělo být jasno v nejbližších týdnech. "Práce na našem monopostu pro rok 2009 stále pokračují. Chceme být na startu v Melbourne,“ uvedl rezolutně výkonný ředitel Hondy Nick Frye.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události