Sport

Holyfield: Mám na to, abych boxoval dál!

Legendární americký rohovník proti Valujevovi předvedl skvělý výkon, ale nejstarším šampiónem v historii se nestal. I přesto má chuť pokračovat v kariéře.

Diváci, odborníci i většina médií se shoduje: Titul WBA měl vyhrát Evander Holyfield a ne současný mistr Nikolaj Valujev. Holyfield s ruským obrem vydržel boxovat plných 12 kol a po celou dobu zápasu byl v ringu aktivnější a svému soupeři zasadil i více přesných úderů.


Co všechny udivilo byl fakt, jak se Holyfield dokázal fyzicky připravit na duel o mistra WBA. Považte sami, v 46 letech 36 minut držet ruce nahoře a být celou dobu ve střehu – to jsou tisíce hodin odpírání a usilovného tréninku. Přesto sladkou odměnu nedostal. "Bojoval jsem naplno a můj cíl se nemění. Stále se chci stát držitelem pásu v supertěžké váze. Myslím si, že na to stále mám,“ uvedl Holyfield.
Čtyřnásobný šampión chce další pás

Holyfield byl za svou kariéru čtyřikrát šampiónem, ale stále je nenasytný. Prostě chce získat další pás a dokázat celému světu, že nepatří do starého železa. "Bylo mi ctí, že jsem dostal šanci boxovat o titul a dělal jsem vše, co po mne můj roh chtěl. Instrukce zněly jasně: rozhýbej ho. Tak jsem to udělal a i když jsem nevyhrál, stále myslím na titul. Několikrát jsem ho trefil tak, že ztratil rovnováhu, ale když k němu člověk přistoupí, je těžké s ním boxovat,“ dodal Holyfield, který si svým výkonem hned získal další fanoušky a uznání odborníků.

Co bude dál? Možná odveta

Holyfield uvedl, že nadále bude trénovat a čekat na svou šanci. Nic jiného taky borci, který z posledních 11 zápasů vyhrál pět, nezbývá. Svůj poslední titul získal před osmi lety, když porazil Johna Ruize. "Teď pojedu domů, odreaguji se a užiji si Vánoce se svou rodinou. Teprve potom budu přemýšlet o budoucnosti,“ nechal se slyšet po zápase.


Podle odborníků je možné, že Holyfield se s Valujevem utká ještě jednou v odvetném zápase. "Holyfield boxoval úžasně a těsná výhra Valujeve nahrává dalšímu střetu těchto boxerů,“ uvedl Chris Meyer, který souboj Valujev - Holyfield pořádal. Valujevův tým tuto možnost nevyvrátil. Ruský obr ale nejdříve musí porazit Čagajeva, který momentálně také drží pás WBA a zotavuje se po zranění Achillovy paty. Pokud se mu to podaří, Holyfield bude mít ještě jednu šanci na titul. Tedy pokud bude o tento zápas ve světě boxu zájem.

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události