Fotbal

Argentinským fotbalovým mistrem je Boca Juniors

Boca Juniors vyhrála titul v nejvyšší argentinské fotbalové lize, ačkoliv v posledním utkání nadstavbového miniturnaje podlehla v noci na středu Tigre 0:1.

Svěřenci trenéra Carlose Ischii celkově triumfovali díky lepšímu skóre.

O vítezi rozhodl miniturnaj

Mimořádného miniturnaje o titul se letos zúčastnily tři celky, které měly po základní části argentinské ligy stejný počet bodů - Boca Juniors, Tigre a San Lorenzo. V nadstavbě si potom všechny týmy připsaly po jednom vítězství a jedné porážce, a tak o šampionovi rozhodovalo skóre. To měla nejlepší Boca, i když v posledním zápase prohrála s Tigre kvůli brance ex-libereckého Lázzara Liuniho 0:1.

Nezlomila je ani smrt prezidenta klubu

"Máme za sebou šest měsíců usilovné práce, ten titul si opravdu užijeme," nechal se slyšet záložník Sebastian Battaglia, jeden z tahounů Boky v této sezoně. "Proti Tigre jsme se trápili, ale nakonec dosáhli toho, o čem jsme snili. Povedlo se nám to navzdory spoustě zranění, navzdory úmrtí prezidenta klubu Pedra Pompilia," vyjmenovával.Boca Juniors se tak dočkala již 23. titulu v nejvyšší argentinské soutěži. Úspěšnější je ale její odvěký rival River Plate, který získal ještě o deset prvenství více.

Argentinská liga, miniturnaj o titul.

Boca Juniors - Tigre 0:1 (0:0)
Branka: 68. Lázzaro Liuni. ČK: 90. Palacio (Boca).

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události