Fotbal

Siegl odchází ze Sparty opět nedůstojně, přestože kvůli ní ukončil kariéru

Siegl odchází ze Sparty opět nedůstojně, přestože kvůli ní ukončil kariéru
Zdroj: TN.cz

Klubová legenda Horst Siegl dostala padáka z místa asistenta letenského týmu a nenesete to vůbec lehce.

Sparta na podzim tápala a podle slov jejího vedení i bývalých hráčů jí chyběli především ti praví sparťani, kteří jsou ochotni pro klub cedit krev. Proto se vedení ve spolupráci s trenérem Jozefem Chovancem rozhodlo přebudovat své řady. Zatím odešel útočník Slepička do Záhřebu a lavičku nuceně opustil asistent a klubová legenda Horst Siegl, sparťanský srdcař k pohledání. Více čtěte ZDE.

Jak moc vás to zasáhlo?
Moje sparťanské srdce samozřejmě krvácí, ale takový je fotbal. Děkuju všem klukům, kolegům a samozřejmě i fanouškům za spolupráci. Člověk se musí oklepat a samozřejmě chci pokračovat dál v této práci, takže uvidíme, co se naskytne.

V posledních dnech se vyrojily spekulace o vašem odchodu, čekal jste to i vy sám?
V poslední době jsem něco vycítil, ale samozřejmě jsem ten rozchod čekal trošku jiný a vstřícnější. Těžko se k tomu můžu teď vyjadřovat, jsou svátky a jsou lepší starosti, než je tohle. Po novém roce vám řeknu víc.

Kdo vás o vyhazovu informoval?
Oznámil mi to pan Hlavica, který má na starosti finance. Dřív jsem končil na Spartě jako hráč, nechci říkat nedůstojně, ale prostě jinak a tohle je pro mě... patří to k fotbalu, ale hodně mě to mrzí.

Co vám bylo uvedeno jako důvod předčasného rozchodu?
Přichází nový realizační tým a pan Hlavica mi oznámil, že jsem zodpovědný za výsledky, které teď byly. Určitě budu chtít ještě mluvit s panem Křetínským a panem Chovancem.

Nečekal jste, že vám to někdo z dvojice Křetínský – Chovanec oznámí osobně?
Jak říkám, byla mi doručena výpověď panem Hlavicou, a tak to prostě je.

Už víte, kam by mohly vést vaše další kroky?
Já jsem si včera spravil náladu. Na vánočním turnaji internacionálů jsem obul střelecké kopačky a dařilo se mi. Tak možná, že když jsem dával góly, tak si mě někdo všimne ještě jako hráče... Teď si samozřejmě dělám srandu. Já jsem bohatou hráčskou kariéru ukončil kvůli trenérské nabídce ze Sparty. Když už jsem se pro dráhu trenéra rozhodl, tak doufám, že bude stejně bohatá jako ta hráčská. Je škoda, že to oznámení od Sparty nepřišlo dřív, teď je konec roku a všichni mají jiné starosti. Musím tedy počkat až po novém roce, co bude následovat.

Nelitujete, že jste kvůli trenérskému řemeslu pověsil kopačky na hřebík předčasně?
Těch vstřelených gólů mohlo být samozřejmě víc, ale nabídka ze Sparty se neodmítá. Poznal jsem tam skvělé lidi, se kterými jsem spolupracoval, ať už to byl Míša Bílek nebo Víťa Lavička... Chtěl bych poděkovat divákům, kteří mi fandili i v této roli. Rád bych se na Spartu jednou vrátil, třeba v roli hlavního trenéra.

hum, dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události