Fotbal

Tlouštíkovi Ronaldovi se smějí brazilská média

Tlouštíkovi Ronaldovi se smějí brazilská média
Zdroj: oficiální zdroj

Někdejší fotbalová hvězda Ronaldo se těší na svůj návrat na fotbalové trávníky, ale znepokojují ho narážky brazilských novinářů, které se týkají jeho tloušťky.

"Lidé všechno zveličují. Mám trochu nadváhu, to připouštím, ale ne tak velkou," řekl dvojnásobný vítěz ankety o nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě v rozhovoru pro brazilskou televizi. "Je to jenom výsledek dlouhého tréninkového výpadku," pokračoval ve své obhajobě fotbalista, který si díky svým na sportovce neobvyklým tělesným parametrům vysloužil přezdívku "Tlouštík".

Zdroj: oficiální zdroj

"El Fenomeno", neboli "Pan Fenomenální", jak zní Ronaldova poněkud lichotivější přezdívka, hrál naposledy v únoru letošního roku v dresu AC Milán, od té doby se však na hřišti neobjevil. V prosinci podepsal útočník smlouvu s brazilským klubem Corinthians a v pátek se začal s osobním trenérem připravovat na novou sezonu. "V přípravě bych měl zhubnout tak pět, šest kilogramů,“ nechal se slyšet Ronaldo, který se stále zotavuje ze zranění kolene.

Ronaldo: Fotbal si znovu užívám. Je to nádhera

I přesto, že někdejšímu kanonýrovi otravují návrat na trávník média, se bývalý hráč Realu Madrid velmi těší, až znovu pocítí tu pravou fotbalovou atmosféru. "Fanoušci jsou neuvěřitelní, je to nádhera. Fotbal, tréninky, soustředění, tím vším žiji. Všechno tohle jsem postrádal,“ řekl fotbalista.


Rodák z Rio de Janeiro začal s velkým fotbalem v brazilském Cruzeiru, kde v sezoně 1993/94 nastřílel 34 branek ve dvaatřiceti utkáních. Do Evropy přišel Ronaldo v roce 1994, kdy přestoupil do nizozemského PSV Eindhoven. Během své další kariéry figuroval i v základních sestavách Realu Madrid, Barcelony, Interu i AC Milán.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události