Hokej

František Kaberle zůstáva v Carolině

Český obránce byl Carolinou Hurricanes umístěn na waiver list, ale žádný zájemce o jeho služby se nepřihlásil.

Pětatřicetiletý zadák působí v Carolině čtvrtou sezonou, ale v té aktuální už kvůli zranění vynechal 24 zápasů. "Je vždycky těžké se s někým rozcházet. On byl navíc důležitou součástí našeho týmu v roce 2006 v cestě za Stanley Cupem, kdy vstřelil velký gól," řekl k  generální manažer Hurricanes Jim Rutherford na stránkách The News Observer.


To ještě nevěděl, že český obránce v Carolině zůstane i v roce 2009. Žádný zájemce o jeho služby se totiž neozval.

Kaberle: Stává se to, je to byznys

Vedení Hurricanes nabídlo Kaberleho v pondělí. Pětinásobný mistr světa v této sezoně vinou zranění nohy vynechal 24 zápasů a v sestavě se na jeho místo dostali mladí a levnější obránci. Pokračovatel slavného českého hokejového rodu si za sezonu vydělá 2,2 milionu dolarů.


Kaberle působí v Carolině od roku 2005 a hned ve své první sezoně pomohl vítězným gólem v rozhodujícím utkání k zisku premiérového Stanley Cupu. Klub z Raleighu se ho nyní chce zbavit, ale dlouholetý český reprezentant není naštvaný.
"Tohle se stává, je to byznys," řekl Kaberle v úterý listu News & Observer. "Po zranění jsem moc nehrál. Předtím jsem se cítil skvěle a myslím, že jsem podával dobré výkony. Je to smůla," dodal.


Také podle kouče Caroliny Paula Maurice není v celé situaci nic osobního. "Frankie vypadal v kempu hodně dobře, ale bohužel se po zranění nedostal na svou dřívější úroveň. Asi z téhle situace není moc šťastný, ale zvládá to dobře. Takové věci se prostě v lize dějí a pro některé hráče to může být určitý zlom v jejich kariéře," uvedl Maurice.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události