Fotbal

Fotbalový boss Košťál odstoupil z vedení svazu!

Fotbalový boss Košťál odstoupil z vedení svazu!
Zdroj: TN.cz

Vlastimil Košťál rezignoval na funkci 1. místopředsedy ČMFS a zároveň ke stejnému datu ukončil svou činnost ve výkonném výboru.

"Důvody k těmto krokům jsou především osobního charakteru a netřeba o nich spekulovat," uvedl Košťál ve svém rezignačním dopise, který dorazil i do naší redakce.

Politika místo práce

Košťál tvrdí, že se místo pořádné práce bude nyní na svazu jen politizovat a prý nadešel čas dát prostor novým tvářím. "V čase do volební valné hromady se ve "fotbale“ bude stejně pouze politizovat a nikoliv pracovat, takže není nutné mně cokoliv vyčítat," uvádí jedna z nejkontroverzenějších osobností české fotbalové scény.


Vlastimil Košťál tak stoprocentně nezasáhne do volebního klání na červnové volební valné hromadě fotbalového svazu, na níž se bude volit nové vedení tuzemského fotbalu. Současný výkonný výbor na nátlak fotbalového hnutí volební valnou hromadu svolal už na 27. června 2009.


"Je všeobecně známo, že na nadcházející volební hromadě nebudu kandidovat na žádnou funkci ve výkonném výboru, takže toto rozhodnutí nikoho ani nepřekvapí," uvedl Košťál. "Činnost výkonného výboru to neovlivní," sdělil místopředseda Kubíček.
Odchází po deseti letech a věří v lepší budoucnost

"Jsem toho názoru, že po 10 letech, které jsem strávil ve fotbale, je čas odejít a ponechat řízení zcela novým neokoukaným funkcionářům, neboť snad pouze oni jsou schopni vyvézt fotbalové hnutí z křeče, ve které se nyní nachází," prozradil a dodal, že jeho přání je, aby se tak stalo co nejdříve. "Doufám, že se to včas podaří, protože fotbal, stejně jako ostatní sporty v ČR s ohledem na přicházející hospodářskou krizi určitě nečeká, co se týká financování, lehká budoucnost," uvedl muž, který stál v čele české reprezentace například i při skandálu v Hotelu Praha, kam si fotbalisté přivedli prostitutky. Také zažil bitku fotbalistů v baru, které se účastnil například Martin Fenin.

Podívejte se sami, jak Košťál tvrdí, že věc vyšetří. Samozřejmě se tak nestalo:Mokrý opět nic neví

Předseda ČMFS Pavel Mokrý, kterého v očích většiny odborníků zdiskreditovala zpackaná volba trenéra reprezentace ČR, o Košťálově rezignaci nic nevěděl. "O jeho rezignaci vůbec nic nevím, je to pro mě novinka," uvedl Mokrý, který tak znovu potvrdil, že pod jeho "vládou" žije ČMFS svým vlastním životem. Životem bez předsedy, jehož názory nikoho nezajímají. To chce změnit Ivan Hašek, trenér týmu Al-Ahlí.

Otevírá Košťál dveře Haškovi?

Hašek je fotbalovou veřejností vnímán jako spasitel českého fotbalu. Muž, který nemá zapotřebí cpát si kapsy penězi. Muž, který chce pozvednout český reprezentační i klubový fotbal. To je Ivan Hašek, jenž kandidoval proti Mokrému již v roce 2005. Poté se znovu zajímal o křeslo svazového šéfa, ale Košťál s bývalým lodivodem Sparty spíše počítal na trenérský post. To se Haškovi nezamlouvalo, protože by měl jen malou šanci ovlivňovat dění ve svazu.Nyní je Košťál pryč a zdálo by se, že Hašek má volnou cestu ke kormidlu. Ale není to tak jednoduché. "Myslím si, že lidí jako je Košťál je tam více. Já vždy tvrdil, že to není jen o Košťálovi. To že Košťál odstoupil nic na mém celkovém názoru nemění. Nemyslím si, že by Košťál byl jediným, kdo je na svazu původcem zla a to, že odstoupil je vyústěním práce svazu za poslední období," řekl pro tn.cz z Dubaje Hašek, kterého odstoupení Košťála nechalo zcela v klidu.

Kdo je Vlastimil Košťál?

Vlastimil Košťál má mnoho tváří, ale v každém případě je velmi kontroverzní postavou, už kvůli své minulosti v KSČ. Do fotbalového světa se vrhl po hlavě - na sklonku 90. let se v roli šéfa ujal pražské Sparty. Bylo to hlavně díky Axelu Diekmannovi, který vlastnil Spartu a byl majitelem vydavatelství Vltava-Labe-Press. Na valné hromadě ČMFS v roce 2005 se pak Košťál díky zákulisním dohodám stal 1. místopředsedou svazu, ale fakticky českému fotbalu vládl.


Veřejnost a fanoušky si na svou stranu ale nikdy nezískal. Ti mu vyčítali hlavně aroganci, s jakou vystupoval a řídil tuzemský fotbal a také chování "neomezeného vládce." Všichni totiž věděli, že svaz neřídí Mokrý.

Další Košťálovy počiny?


- Snažil se uvést do života projekt národního stadionu na Letné.


- Vybíral nástupce Karla Brücknera na post kouče české reprezentace. Stala se z něj fraška.


- Na podzim se nechal slyšet, že se hodlá věnovat obchodu s realitami a nyní opravdu skončil.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události