Vítkovice počtvrté v řadě prohrály a propadají se v tabulce

V 36. kole O2 extraligy svěřenci trenéra Hadamczika nestačili doma na Pardubice a jejich soupeř je připravil o třetí místo. Sparta vyhrála v Boleslavi.

V souboji o třetí místo tabulky měly v úvodním dějství hlavní slovo obrany obou týmů a diváci se tak gólu nedočkali. Po první přestávce Pardubice dvakrát udeřily – nejprve Pivko propasíroval puk za záda brankáře Pince a nastavenou hokejkou skóroval do odkryté branky podruhé Somík.

Vítkovice dokázaly vstřelit kontaktní gól - po přihrávce zpoza branky uklidil kotouč do sítě hostů Šimíček - vyrovnat se jim ale nepodařilo. I závěrečná třetina totiž skončila bez branek. Lídr tabulky z minulého měsíce se neradoval z výhry už počtvrté za sebou a klesl na čtvrtou příčku.

Orli vedoucí Litvínov nezaskočili

Vedoucí celek O2 extraligy Litvínov hostil dvanácté Znojmo a v první třetině během devětadvaceti vteřin zařídili Chemikům dvoubrankový náskok Lukeš s Kroupou.

V polovině utkání se po střele od modré čáry prosadil z dorážky Černý a vsítil třetí a poslední branku střetnutí. Hosté totiž nenašli recept na domácího brankáře Hübla ani při osmi početních výhodách.

Zlín zdolal Budějovice až po nájezdech

Zlín vedl na domácím ledě nad Českými Budějovicemi na začátku druhé dvacetiminutovky už 3:0 i díky dvěma využitým přesilovkám. Jihočeši ale nesložili zbraně a dostali se na dostřel. Jejich kontaktní gól zařídil fatální minelou domácí brankář Murín a byl vystřídán.

Berani se v závěrečné třetině ještě dostali do dvougólového vedení, jejich radost ovšem vzápětí během jedné minuty zkazily trefy útočníků Mountfieldu Hudce a Kůrky. Zápas tak dospěl do prodloužení a v něm se ani jeden z týmů neprosadil. Druhý bod si tak nakonec zajistil až po samostatných nájezdech Zlín.

Sparta vyloupila Boleslav a pojistila si druhé místo

Pražská Sparta teď zažívá úspěšné období. Naposledy ji totiž porazil její rival Slavia a to bylo osmého prosince. Výbornou formu Sparty potvrdil hned v páté minutě Jakub Langhammer, který po vhazování zamířil přesně do vzdálenějšího rohu boleslavské klece. Středočeši mohli záhy vyrovnat, ale Pöpperle nenechal Kočího vyniknout.

Ještě v první třetině rozjásal domácí příznivce krásnou brankou Tomáš Sýkora. Ostrou střelu Důrase tečoval těsně před Pöpperlem do horního rohu a nedal mladému gólmanovi šanci. Spartu opět poslal do vedení Hanzlík, jehož bomba od modré lajny zapadla k levé tyči Šindelářovy branky.
Mladá Boleslav se snažila vyrovnat, aktivní byl hlavně navrátilec Radim Vrbata, ale diváci nakonec viděli pouze pojišťovací gól hostů, o který se postaral Jan Látal ze samostatného úniku.

Plzeň těsně vyhrála nad Kladnem

Utkání klidně mohlo skončit vyšším rozdílem, ale Plzeň z výrazné převahy dokázali nakonec vytěžit pouze hubený výsledek 2:1. Domácí nejprve poslal do vedení ve 2. minutě Kracík. Ve 46. se Kladnu sice podařilo vyrovnat, ale za dvě minuty po krásné přesilovkové souhře převážil vítězství na stranu Plzně nejproduktivnější hráč extraligy Vlasák.

Slavia si poradila s Libercem

Po bezgólové první třetině ve vysočanské O2 Areně nasázela Slavia ve prostřední dvacetiminutovce Bílým Tygrům čtyři góly a rozhodla o osudu utkání. Pražané skórovali třikrát během šesti minut a když Liberci vykřesal naději Bartovič, okamžitě odpověděl domácí Doležal.

V závěrečné třetině sice Severočeši ještě zdramatizovali zápas dvěma brankami, ale vyrovnat se jim už nepodařilo ani při závěrečné power-play.

Výsledky:

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Šimíček (Svačina) - 25. Pivko (Divíšek), 35. Somík (Tvrdík, Zohorna) Rozhodčí: Kubeš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5011.

Litvínov - Znojemští Orli 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Lukeš (Reichel), 11. Kroupa (Kubinčák, Švarný), 31. J. Černý (Kubát). Rozhodčí: Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 6357.

RI Okna Zlín - Mountfield České Budějovice 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Leška (Köhler, Galvas), 15. Nosek (Rachůnek, Kollár), 21. Hamrlík (Leška), 48. Kollár (Köhler), rozhodující sam. nájezd Hamrlík - 24. Veselý (Duda, Vak), 36. Toman, 48. M. Hudec (Gulaš, Huml), 49. Kůrka (Mertl). Rozhodčí: Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 4720.

BK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Sýkora (Důras, Kočí) - 5. Langhammer (Ton), 29. Jan Hanzlík (Langhammer), 59. Látal (Hromas, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Pešina - Prchal, Čížek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Kracík (Adamský), 48. Vlasák (Kracík, M. Straka) - 46. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 6815.

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:0, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Červenka (Kadlec, Bednář), 26. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 27. Micka (P. Jelínek), 33. Doležal (Tomica, Sloboda) - 32. Bartovič (Šachl, Blatný), 45. Blatný (Modrý, Bartovič), 49. Plodek (Klimenta, J. Moravec). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 5534.