Sport

Legendární Dikembe Mutombo se vrací do NBA!

Legendární Dikembe Mutombo se vrací do NBA!
Zdroj: oficiální zdroj

Zní to jako silvestrovská zpráva, ale přitom je to realita. 42 let starý pivotman se dohodl se svým osudovým týmem Houston Rockets na návratu do NBA.

Nejprestižnější basketbalová soutěž světa má nového nejstaršího hráče. Sam Cassell, kterému je 39 let, musí uvolnit místo kmeta NBA Dikembe Mutombovi.

Když volá Houston, Mutombo vždy slyší

Mutombo minulý rok za Rockets odehrál 39 zápasů. Hlavně kvůli tomu, že se zranil čínský obr Jao Ming. Po sezoně se stal nechráněným volným hráčem a byl tak k dispozici jakémukoli klubu NBA. Nikdo si ale staříka Mutomba nevybral, i přes fakt, že loni měl průměr pět doskoků na zápas. Legendární pivotman tak přemýšlel o konci kariéry, leč z letargie ho probudilo další volání z Houstonu, který má problém se zraněnými hráči. A Mutombo kývnul. Nabídka hrát NBA už totiž znovu přijít nemusí.

Mutomba čeká 18. sezona v NBA

Mutombo tak má před sebou již 18. sezonu v NBA. Klubu Houston Rockets se uvolnil prostor na Mutombovu mzdu po vánoční výměně rozehrávače Steva Francise do Memphisu a tak již nic nebránilo dohodě.

Rodák z afrického Konga je druhým nejúspěšnějším hráčem historie NBA podle počtu zblokovaných střel (3278) za slavným Hakeemem Olajuwonem. Hráč vysoký 219 cm prošel v kariéře šesti kluby - před Houstonem nastupoval za Denver, Atlantu, Philadelphii, New Jersey a New York.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události