Hokej

Marek Sýkora: Poslední třetinu jsme nezvládli

Podle kouče české hokejové dvacítky je prohra s Rusy krutým výsledkem.

Dvě třetiny čtvrtfinálového zápasu s Ruskem na mistrovství světa hráčů do 20 let v Kanadě drželi čeští hokejisté naději na postup. Tu však v posledním dějství Rusové razantně ukončili čtyřmi góly a postup do semifinále si zajistili oni, vyhráli 5:1.

Video: Ohlasy českých hráčů a trenéra Sýkory


"Bohužel je pro nás výsledek krutý. Podepsala se na něm především třetí třetina, kterou jsme prohráli 1:4," začal své hodnocení utkání český kouč Marek Sýkora. "Korunkou tomu všemu bylo, že jsme za stavu 0:2 dostali branku při vlastní přesilovce pět na tři. To nás definitivně zlomilo," litoval obrovské chyby.

Po třetím gólu Ruska bylo vymalováno

"V podobné situaci si děláte naději, že s výsledkem můžete ještě něco udělat a otočit ho. Hned na začátku přesilovky se ale ukázala letargie našich hráčů, kterou nechápu, a soupeř zavezl puk až do brány," popsal celou situaci ze svého pohledu Sýkora, který po třetím gólu v české síti tušil, že je konec: "Na hráčích to bylo vidět. Jejich reakce byly apatické, a přestože jsme se je snažili povzbudit, bylo to už těžké."


Až do druhé přestávky přitom Češi hráli se soupeřem otevřenou partii. "První třetina byla relativně vyrovnaná, Rusové v ní byli možná o trochu lepší. Druhá však byla v naší moci. Myslím, že jsme ji zahráli výborně. Vypracovali jsme si hodně šancí, ale bohužel jsme nedali branku, což nás nalomilo. Úvod do třetí třetiny nás pak dorazil," povzdechl si Sýkora.

Želobňuk držel Rusy nad vodou

Takřka nepřekonatelnou překážkou se pro české střelce stal ruský gólman Želobňuk. "Měl dobře pokrytý spodek branky a my jsme všechny situace řešili střelami po ledě. Chtělo to, abychom s větším klidem dostávali puky nahoru. Vím, že jsou někdy situace, kdy to nejde, ale scházelo nám trochu lehkosti v rukou," vyčítal útočníkům po zápase jejich trenér. 


Nyní čeká na český výběr duel se Spojenými státy, které překvapivě nestačily ve čtvrtfinále na Slovensko. "Nikdo nečekal, že Amerika vypadne. Je to těžký soupeř, ale oni určitě budou mít také velký problém se do zápasu namotivovat. Během volna si promluvíme s hráči a pokusíme se vytvořit náladu, aby byli ochotní bojovat až do konce a porvat se o páté místo," uzavřel Sýkora.

Roman: Nebyli jsme o tolik horší

Centr prvního útoku Ondřej Roman byl z výsledku, který podle něj neodpovídal předvedené hře, smutný. "Myslím, že jsme nebyli o tolik horší. Ve druhé třetině jsme dokonce byli lepším týmem, bohužel jsme ale neproměnili své šance. Výsledek tak podle mě není spravedlivý, ale co se dá dělat," řekl po utkání Roman. Jeho útok po celou dobu šampionátu táhl mužstvo, proti Rusům se však prosadit nedokázal.


Stejný názor měl i útočník Tomáš Vincour. Podle něj se na porážce podepsala špatná produktivita v prostřední třetině, kdy Češi svého soka jasně herně předčili. "Jestli chceme vyhrávat, tak nesmíme hrát na akce do prázdné brány. Naopak při zakončení to musíme mlátit hlavy nehlava jen proto, aby kotouč skončil za brankovou čárou," řekl Vincour.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události