Motorsport

Stewart: Ecclestone s Mosleym musí odejít. Je potřebná změna

Stewart: Ecclestone s Mosleym musí odejít. Je potřebná změna
Zdroj: TN.cz

Trojnásobnému mistru světa ve formule 1 siru Jackiemu Stewartovi se zdá, že královské automobilové třídě škodí neomezená moc v rukou jejího šéfa Bernieho Ecclestonea, stejně jako působení Maxe Mosleyho v čele Mezinárodní automobilové federace FIA.

V rozhovoru pro britský deník Times Ecclestonea na jednu stranu pochválil za to, že dostal formuli 1 tam, kde je co do prestiže v současnosti, vadí mu ale jeho autoritářský styl vládnutí. "Bernie je tak mocný a vlivný, že by mohl umlčet jakéhokoliv účastníka, který by se odvážil naznačit, že musí dojít ke změnám," řekl Stewart, podle kterého nemá osmasedmdesátiletý magnát v úvahu jen tak brzy odejít.

Král Bernie nemá nástupce. Je nesmrtelný?

Ecclestone stojí v roli neomezeného vládce formule 1, což je podle názoru Jackieho Stewarta nebezpečné i do budoucna, protože zatím neexistuje nikdo, kdo by ho mohl nahradit. "Bernie si zvykl na to, že on je tím jediným, kdo vede F1. Nikoho k tomu nepustí, aby se učil, jak řídit takový kolos. Pokud si položíte otázku, zda má nějakého nástupce, tak odpověď zní, že nemá,“ nesmlouvavě kritizuje Angličanovu vládu skotský šlechtic.

Já na bráchu, brácha na mě

Celá formule 1 je postavena na vztahu mezi Ecclestonem a Mosleym, který na pomyslném trůnu Mezinárodní automobilové federace sedí stejně pevně, jako jeho kolega. "Když kolem Maxe Mosleyho vypuknul ten jeho skandál, kolik šéfů nebo majitelů týmů promluvilo? Žádný. Mohli byste si klást otázku proč? Ze strachu z represí to neudělal nikdo. Byl jsem jeden z mála, kdo o obou těchto záležitostech mluvil," konstatoval Stewart.


Ideální by podle něj bylo, kdyby britský magnát Ecclestone složil funkci, stejně jako Mosley. "Velká obměna je velmi potřebná," je si jistý Stewart, podle něhož byl Mosleyho skandál ideální příležitostí pro změnu, která však nenastala.

jvl,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události