Hokejista Sýkora zachránil dvěma góly tonoucí Penguins

Zdroj: TN.cz

Po pěti porážkách v řadě zaznamenali hokejisté Pittsburghu první výhru. Hlavní zásluhu na tom má český hokejista Petr Sýkora, který dvěma brankami pomohl k vítězství nad Atlantou 3:1. Gólově se prosadili i další tři čeští hokejisté.

Český forvard, který byl po utkání vyhlášen hlavní hvězdou zápasu, začal řádit v 18. minutě, když otevřel skóre zápasu. Ve 33. pak svou druhou brankou zvyšoval na 2:0. Třetí gól domácího celku přidal o tři minuty později kapitán Sidney Crosby.

Podívejte se na hokejové galapředstavení Petra Sýkory:

Na všechny tři branky Penguins přihrál nejlépe bodující muž NHL Jevgenij Malkin, který se v předchozích zápasech trápil podobně jako celý Pittsburgh. Jeho bodový zápis čítal pouze dvě asistence v sedmi utkáních. Probuzení hokejových hvězd Penguins znovu dokázalo, že pro americký tým jsou jejich výkony přímo životně důležité. Hostům, kteří byli před utkáním v podobné situaci jako jejich soupeř, když prohráli šestý zápas ze sedmi, se podařilo pouze snížit, když se ve třetí části trefil Ilja Kovalčuk.

"Za vítězství jsme samozřejmě moc rádi. Už jen proto, že se po něm druhý den před tréninkem mnohem lépe vstává," prohlásil nejlepší muž utkání Sýkora. "Každý tým se někdy musí vypořádat se šňůrou nezdarů. A čím dřív se vám to povede, tím máte větší šanci na nápravu. Myslím, že jsme dnes udělali první krok," dodal.

Židlický sestřelil skvělý Boston:

Stoprocentní zásluhu na vítězství Minnesoty nad suverénem východní konference Bostonem má český hokejista Marek Židlický. Šikovný obránce, který si vysloužil ocenění druhá hvězda zápasu, totiž vstřelil jedinou branku utkání.

Minnesota tak znovu potvrdila pozici nejlépe bránícího mužstva v lize, navíc proti Bostonu, který byl až do úterka se 143 vstřelenými góly nejlépe střílejícím týmem. "V utkání bylo jen pár minut, kdy jsme nebránili dobře," všiml si trenér Divočáků Jacques Lemaire. "V souboji proti ofenzivnímu soupeři je dobrá obrana základ a naši zadáci dnes svou práci zvládli," pochválil Lemaire své svěřence.

"Hrajeme defenzivní systém a když se dostaneme do vedení, ještě to vzadu víc zavřeme," poznamenal Marek Židlický po vítězstvím na Bostonem, který padl již podruhé v řadě, poté co v sobotu skončila desetizápasová vítězná šňůra Bruins.

Panter Vokoun vychytal vítězství Floridy:

Dařilo se i Floridě, která uspěla na ledě Toronta. Poprvé v novém roce dostal příležitost v brance Floridy Tomáš Vokoun, jenž předchozí dva duely strávil pouze na střídačce. Český gólman v duelu s Torontem pochytal 24 z 26 střel a přispěl k vítězství Panterů 4:2. Vítězný třetí gól vstřelil útočník Michael Frolík, jenž v 35. minutě zvyšoval na 3:0.

Eliáš znovu zářil, ale jeho Devils přesto padli

Dalším skvělým výkonem se blýsknul útočník New Jersey Patrik Eliáš. Jeho lesk však trochu snižuje fakt, že Devils to v utkání s Carolinou body nepřineslo. Do zápasu vstoupili hokejisté Hurricanes, kteří se na domácím ledě ujali vedení již ve 2. minutě zásluhou Whitneyho. Druhý gól přidal ve 36. minutě Samsonov, třetí pak na začátku poslední třetiny Ruutu.

New Jersey se však nevzdalo, v 53. minutě se po přihrávce Patrika Eliáše prosadil Martin. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě sám Eliáš, který tak upravil skóre na konečných 3:2.

Výsledky NHL
:

Pittsburgh - Atlanta 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 18. a 33. SÝKORA, 36. Crosby - 55. Kovalčuk. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16 975 (Mellon Arena).
Hvězdy utkání: 1. SÝKORA, 2. Malkin, 3. Fleury (všichni Pit.).

Anaheim - Los Angeles 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 18. Ryan, 50. Pahlsson, 60. R. Niedermayer - 22. Quincey. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:17. Diváci: 17 174 (Honda Center).
Hvězdy utkání: 1. Pahlsson, 2. S. Niedermayer, 3. Ryan (všichni Ana.).

Calgary - San Jose 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. a 22. Langkow, 12. Glencross, 19. Giordano, 51. Moss - 26. Clowe (M. MICHÁLEK), 30. Grier. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome).
Hvězdy utkání: 1. Moss, 2. Giordano, 3. Langkow (všichni Cal.).

Phoenix - Chicago 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky: 39. a 55. Toews (na první HAVLÁT), 12. Burish, 15. Versteeg, 16. Fraser, 17. Eager. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Střely na branku: 22:41. Diváci: 14 651 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. Burish, 2. Toews, 3. Hueht (všichni Chic.).

Boston - Minnesota 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 28. ŽIDLICKÝ. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:24. Diváci: 16 272 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1. Niklas Bäckström, 2. ŽIDLICKÝ (oba Min.), 3. Fernandez (Bos.).

Buffalo - Ottawa 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Ellis (ŠPAČEK), 17. Stafford, 26. Roy, 60. Vanek - 28. a 28. Spezza. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 443 (HSBC Arena).
Hvězdy utkání: 1. Roy (Buf.), 2. Spezza (Ott.), 3. Miller (Buf.).

Carolina - New Jersey 3:2 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 2. Whitney, 36. Samsonov, 50. Ruutu - 53. Martin (ELIÁŠ), 60. ELIÁŠ. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15 399 (RBC Center).
Hvězdy utkání: 1. Ruutu, 2. Gleason, 3. Samsonov (všichni Car.).

Washington - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Nicklas Bäckström, rozhodující nájezd Viktor Kozlov - 41. Coburn. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18 277 (Verizon Center).
Hvězdy utkání: 1. Theodore, 2. Viktor Kozlov (oba Was.), 3. Biron (Phil.).

Toronto - Florida 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 45. Ponikarovskij, 53. Blake - 11. Weiss, 18. Peltonen (DVOŘÁK), 35. FROLÍK, 51. Campbell. Brankář VOKOUN (Flo.) odchytal celé utkání a kryl 24 z 26 střel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19 197 (Air Canada Centre).
Hvězdy utkání: 1: Bouwmeester, 2. Campbell (oba Flo.), 3. Mitchell (Tor.).

Detroit - Columbus 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 44. Dacjuk, 46. Marián Hossa, 60. Zetterberg. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 40:32. Diváci: 19 717 (Joe Louis Arena).
Hvězdy utkání: 1. Conklin, 2. Dacjuk, 3. Marián Hossa (všichni Det.).

Nashville - Colorado 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Jones - 15. a 36. Wolski (na obě HEJDUK). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 23:21. Diváci: 13 598 (Sommet Center).
Hvězdy utkání: 1. Wolski, 2. HEJDUK (oba Col.), 3. Jones (Nas.).