Hokej

Na olympiádě sejmul Jágra, teď v NHL pokousal soupeře!

Jarkko Ruutu opět ukázal, proč patří k problémovým hokejistům. Finský reprezentant a útočník Ottawy to tentokrát ale hodně přepískl.

Že Jarkko Ruutu nehraje v rukavičkách a umí zákeřné fauly, o tom ví skoro každý. Český fanoušek asi nikdy nezapomene na to, jak zlikvidoval na posledních olympijských hrách v Turíně Jaromíra Jágra. Vyprávět by mohla i hvězda Washingtonu Alexandr Sjomin, ke které Ruutu také nepřistupoval zrovna hezky.

Podívejte se, jak Ruutu zpacifikoval Jágra:


Ve středečním duelu s Buffalem ale Ruutu vytasil dosud nepoužívanou zbraň: do svého soupeře se při zápase zakousl. Při zápase NHL Buffalo - Ottawa došlo k šarvátce a Peters se jal uklidňovat situaci tím, že držel finského rebela v oblasti obličeje. Ten v momentě, kdy ucítil ve své tváři rukavici Andrewa Peterse, nelenil a skousl. To Peters rozhodně nečekal – zaklel, postěžoval si rozhodčímu a místo omluvy dostal 2 minuty za nesportovní chování. Jarko Ruutu v tom prostě umí chodit, protože za zákrok, který na kluziště rozhodně nepatří, neobdržel žádný trest.

Peters: Je to špatná zpráva pro hokej

"To, co se stalo, je velmi divné. Nejde o to zranění, ale o fakt, že se to vůbec v NHL stalo. Není to dobrá zpráva pro hokej,“ uvedl postižený Andrew Peterse.  "Jeho prsty byly blízko mé pusy, ale nekousl jsem ho,“ uvedl Ruutu, i když záběry jasně dokazují, že se stal pravý opak. "Jasně mě kousl. Potvrzují to všechny záběry, tak nevím, proč to pořád zapírá,“ divil se Peters.


NHL teď bude celý incident vyšetřovat a fanoušci se jen mohou těšit na příští zápas těchto týmů, protože teď už je jasné, že dojde k vyřizování účtů přímo na ledě. Oba týmy se letos potkají ještě čtyřikrát a pro Ruutua to určitě nebudou příjemné zápasy...

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události