Fotbal

VIDEO: Fotbalisté si zpestří přípravu halovým turnajem

O víkendu vymění fotbalisté náročnou dřinu za prestižní pražský turnaj Fortuna Víkend šampionů. Zápasy vysílá stanice NOVA Sport.

Víkend šampionů ve vysočanské O2 Areně je atraktivní akcí především pro fanoušky, kteří mají o sérii zápasů na malém hřišti ohraničeném mantinely velký zájem. Není divu, že na dvoudenní klání již ve čtvrtek hlásili pořadatelé deset tisíc prodaných vstupenek, a očekává se, že turnikety projde dokonce rekordních 15 tisíc lidí.


Starší hráči se kvůli nebezpečí úrazu v hale nepředstaví

Týmy nebudou mít na halovém turnaji kompletní kádry. Slavia totiž ve stejný den odehraje s Klokany ještě jeden zápas na umělé trávě v Edenu v rámci Tipsport ligy.


Podobně se zachová i Sparta. "Celý kádr do haly určitě nepojede, zbytek týmu bude mít v té době trénink na Letné," potvrdil sparťanský mluvčí Tomáš Křivda. Přesná jména sice nesdělil, ale dá se očekávat, že také zde dostanou úlevu kvůli nebezpečí úrazu především starší hráči - Řepka, Berger, Blažek a možná i další.

Titul obhajuje Žižkov

Podobný model zvolí také Viktoria Žižkov, která vyhrála loňský ročník. V nominaci k turnaji nejsou proto například Gabriel, Sabou nebo Vozábal, kteří budou pouze trénovat. Diváci se ale mohou těšit na mistra kliček Petra Švancaru. "Je pochopitelné, že budu chtít fanoušky opět něčím pobavit. Na turnaj jedeme s nadšením a chutí, vzpomínky na minulý ročník jsou skvělé," uvedl fotbalista na klubovém webu.


Velkým favoritem na konečné vítězství tak může být druholigový celek Bohemians 1905. Vítěz prvního ročníku bere vždy halovou akci velmi prestižně, už jenom kvůli fanouškům, kteří zaberou většinu míst v hledišti. "Už se na ně moc těšíme, slyšel jsem, jak se na turnaj chystají. Je to pro ně významná událost," řekl kouč Pavel Hoftych.


Také on pošle do haly hráče, kteří se na malé hřiště více hodí a nemají problémy se zraněním. Trojice Hartig, Slezák, Lukáš se tak objeví dopoledne v Edenu, naopak v hale bude tým posílen o Jana Morávka, který se už vrátil z testů v Schalke 04.

Zápasy můžete sledovat i v televizi

Třetí ročník fotbalového turnaje Fortuna Víkend šampiónů bude vysílat Stanice NOVA Sport. Přímý přenos prvních čtyř zápasů skupiny A můžete sledovat v sobotu 11. ledna od 11 hodin. V neděli pak bude zápasy o umístění přenášet opět NOVA Sport od 11 hodin a velké finále bude vysílat TV NOVA od 14.20 hodin.

Fortuna Víkend šampionů - program:

Sobota 10. ledna:

Skupina A:
11:00 Mladá Boleslav - Žižkov,
11:40 Sparta - Slovan Bratislava,
12:20 Žižkov - Slovan Bratislava,
13:00 Sparta - Mladá Boleslav,
13:40 Slovan Bratislava - Mladá Boleslav,
14:20 Žižkov - Sparta.


Skupina B:
15:00 Liberec - Bohemians 1905,
15:40 Slavia - Austria Vídeň,
16:20 Bohemians 1905 - Austria Vídeň,
17:00 Slavia - Liberec,
17:40 Austria Vídeň - Liberec,
18:20 Bohemians 1905 - Slavia.

Neděle 11. ledna:
10:30 o 7. místo (A4-B4),
11:10 1. semifinále (A1-B2),
11:50 2. semifinále (B1-A2),
12:40 o 5. místo (A3-B3),
13:20 o 3. místo,
14:00 exhibice internacionálů Sparta - Slavia,
14:30 finále.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události