Sport

Alsgaard o Jizerské 50: Moc netrénuji, takže očekávám těžký závod

VIDEO: Přehlídka současných i bývalých hvězd světového lyžování bude k vidění v neděli ve stopě z Bedřichova na Jizerku a zpět. Tou nejzářivější bude bývalý norský lyžař, Thomas Alsgaard.

I přesto, že adepty na stupně vítězů jsou úplně jiní závodníci, tak právě Alsgaard bude suverénně největší hvězdou letošního ročníku Jizerské padesátky. Ostatně není se čemu divit, protože vytáhlý Nor dokázal během své kariéry posbírat pět zlatých olympijských medailí a šest nejcennějších kovů na mistrovství světa.

Podívejte se na exkluzivní rozhovor s Thomasem Alsgaardem:

Jeho medaile jsou o to cennější, že je získal v době, kdy bílé stopě kraloval Bjoern Dählie. Muž, který je považován za nejlepšího lyžaře všech dob, měl původně také startovat, ale podle serveru týden.cz svoji účast zrušil kvůli chřipce.

Jizerská padesátka je pro norské lyžaře zakletá

Zdá se, že osud bývalým lyžařským hvězdám moc nepřeje, protože i šestatřicetiletý Alsgaard loni laboroval s nemocí, takže se na poslední chvíli rozhodl svůj start v České republice zrušit. Letos se cítí bývalá hvězda světového lyžování dobře, alespoň co se zdraví týče.


"Jsem zdravý, ale vzhledem k tomu, že jsem skončil s profesionálním lyžováním už v roce 2003, tak nemám moc dobrou výkonnost,“ řekl kriticky Alsgaard, který neskrývá před nedělním závodem mírné obavy.

Alsgaard: Teď už jezdím hlavně kvůli tomu, že se dostanu na hezká místa

"Je to hodně dlouhý závod, takže očekávám, že to bude dost těžké," myslí si Alsgaard, kterého už však moc nezajímá boj o umístění a návštěvu Česke republiky spojenou s absolvováním populárního sportovního podniku, bere spíš jako dovolenou.


"Občas si sice zatrénuji, ale závody tohoto typu jezdím hlavně kvůli tomu, že se většinou konají na hezkých místech,“ řekl dobře naložený Alsgaard, který však jedním slovem dodal, že na druhou stranu závod nechce vypustit. "Pojedu, jak nejlépe dovedu," slibuje bývalý norský lyžař.

jvl,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události