Hokej

Jágr se předvede v Praze, potvrzuje trenér Růžička

Jágr se předvede v Praze, potvrzuje trenér Růžička

I s hvězdným Jaromírem Jágrem se na nadcházejícím turnaji Euro Hockey Tour s názvem LG Games představí česká reprezentace.

Přestože se Růžička několikrát nechal slyšet, že Jágra zkoušet nepotřebuje a počítá s ním pouze pro jarní mistrovství světa, nastoupí nejproduktivnější Evropan v historii NHL již na únorových LG Games ve Švédsku.

Omsku se nedaří, tlačí se Jágr do reprezentace sám?

Jak je výše uvedeno, Vladimír Růžička několikrát prohlásil, že Jágr se ukáže až na mistrovství světa. Jenže najednou přichází změna. Šlo tedy o Jágrovo rozhodnutí? "To je přece úplně jedno. Důležité je, že bude hrát," řekl Růžička.

Odehraje celý turnaj

Čeští hokejisté zahájí turnaj v Praze, kde nastoupí proti Finsku. Až poté se přesunou do Švédska. "Jarda odehraje celý turnaj, ve Švédsku nebude chybět," potvrdil hlavní kouč českého celku. "Už samozřejmě vím, s kým bude nastupovat v útoku, ale nechám si to zatím pro sebe," zůstal tajemný kouč Slavie a reprezentace v jedné osobě.

Do stejné řeky...

Jágr se v Praze naposledy předvedl 4. listopadu v rámci stoletých oslav českého hokeje v O2 Aréně a nyní ho vystoupení v pražské hale čeká znovu. "Jarda souhlasil s tím, aby se představil na Švédských hrách. Pokud se nestane něco neočekávaného, mohou ho fanoušci vidět v pražské O2 aréně při utkání našeho mužstva proti Finsku," konstatoval generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.


Češi si v listopadu k výročí pozvali jako soupeře Slovensko a vyhráli vysoko 7:0. Jágr tehdy zopakoval, že ho láká mistrovství světa. "Bude záležet na tom, kdy skončíme s Omskem. Podle toho se před šampionátem zapojím do přípravy," uvedl.


Švédské LG Games proběhnou krátce před 15. únorem, kdy hvězda Omsku oslaví 37. narozeniny.

Návrat Výborného? Nic není nemožné

V minulých dnech se vyrojily i spekulace o návratu kapitána Sparty Davida Výborného do reprezentace. "S Davidem jsem samozřejmě v kontaktu, byl bych moc rád, kdyby se rozhodl za reprezentaci znovu nastoupit. Ve Švédsku určitě hrát nebude. Potom uvidíme, jak se situace vyvine," dodal Růžička.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události