Útočník Slavie David Hruška je v pražském klubu naprosto spokojený. Z Ruska cítí nejistotu.
Hokejistům pražské Slavie pomalu končí suchá příprava a už v pátek se rozjedou na zaslouženou dovolenou. Jak letní dril snášel útočník David Hruška?
"Já myslím, že dobře. Příprava na suchu mi nevadí, během sezony z ní budeme všichni těžit. Navíc to není jenom o dřině, jsou tam i různé hry. Třeba tenis nebo cvičení s balónem,“ říká pohotový střelec, jenž v základní části uplynulé sezony nasázel nejvíce gólů ze všech.
Hruška: V Rusku se mění situace každou chvíli
Hruška je známý tím, že sleduje módní trendy a rád si vyrazí do ciziny na nákupy. Jeho oblíbenou destinací je hlavně italský Milán. “Letos v létě jsem tam ale ještě nebyl, protože mi sebrali papíry. Jinak bych si tam výlet určitě udělal,“ usmívá se hokejista, který si v říjnu loňského roku léčil nachlazení slivovicí a poté usedl za volant, za což mu byl na čas odebrán řidičský průkaz.
Musel tak značně okleštit své cesty z Karlových Varů, odkud byl zvyklý do Prahy dojíždět. Možná i proto se vyrojily spekulace, že by mohl do Varů přestoupit. “Jestli na tom bylo něco pravdy, nevím, stejně jsem nad tím ani neuvažoval. Podepsal jsem novou smlouvu ve Slavii, kde jsem naprosto spokojený. Nic mi tu nechybí,“ podotýká Hruška.
Loni se touto dobou mluvilo o tom, že by mohl zamířit do Ruska. Zájemci z východu se ozvali i letos. “Nějaké nabídky tam byly, jenže je finanční krize a v Rusku se mění situace každou chvíli. Radši jsem zvolil jistotu a tou je Slavia,“ uzavírá opora extraligových vicemistrů.