Do severočeské vísky, kterou ve světě sportu proslavil bývalý předseda ČMFS František Chvalovský, se možná vrátí první liga. Po dlouhých třech letech.
Střížkovské Bohemce už nevoní vyhnanství na Strahově, kde ve třech ligových utkáních nezískala ani bod, a ráda by se přemístila jinam, konkrétně do Blšan. Místní celek zde hrál Gambrinus ligu v letech 1998-2006 a do podvědomí fanoušků se uvedl jako první česká fotbalová vesnice, která se dlouhou dobu dokázala držet mezi smetánkou.
Jícha: Fotbal na Strahově je takový divný
Před třemi lety ale začaly klub rozkládat finanční potíže a nakonec skončil až v krajském přeboru. Nyní by se však útulný stadion pro 2300 lidí mohl opět dočkat Sparty či Slavie. Střížkov usilovně jedná o tom, že by tam v této sezoně hrál své domácí zápasy.
“Důvod? Divácká kulisa. V Blšanech by chodilo víc lidí než na Strahov, kde je fotbal takový divný," řekl pro idnes.cz sportovní ředitel Střížkova Josef Jícha.
Osloví střelce Siegla?
Jícha si konečně uvědomil, že na nepopulární a těžce dostupný Strahov lidé chodit zkrátka nebudou. Ani v Blšanech by z Bohemians Praha určitě nebyli nijak odvaření, nicméně na jejich zvučnější soupeře by se fanoušci podívali rádi. Zda to ale Střížkovu pomůže k výsledkovému vzepětí, je ve hvězdách.
Po čtyřech odehraných kolech je stále bez bodu a na posledním místě tabulky se krčí s nelichotivým skóre 2:10. Bídný vstup do sezony už odskákal trenér Robert Žák, jenž byl v pondělí od týmu odvolán.
"Blšany jsou nejpodobnější Žižkovu, kde se nám dařilo. Sázíme na to, že by nám to tam také mohlo jít," myslí si Jícha, který by na přesunu mohl vydělat hned dvakrát. Za Blšany totiž hraje vyhlášený kanonýr Horst Siegl (40 let), který by se k návratu na prvoligová kolbiště možná nechal ještě přemluvit…