Sport

PokerStars CSPT v Praze vyhrál Alkaatch

PokerStars CSPT v Praze vyhrál Alkaatch

CSPT v Praze byl zakončen finálovým dnem a vítěz Lukáš „alkaaatch“ Horák si odnesl z červnového turnaje 340.000 Kč

Po dvou dnech zůstalo v hlavním turnaji CSPT Praha 8 hráčů, kteří se utkali nejen o 340.000 Kč, ale i o krásnou trofej pro vítěze.

 

Jako chipleader vstupoval do posledního turnajového dne Lukáš „alkaatch“ Horák, který jako správný pokerový hráč nechal svou přezdívku před branami kasina a u finálového stolu (po většinu času:-) vzorně popíjel nealko.

Finálový stůl byl podobně jako podniky Unibet Masters přenášen živě na internetu pomocí technologie silverlight. Již brzy se také můžete těšit na záznam kompletního průběhu tohoto finálového stolu i s viditelnými kartami všech hráčů, což bude určitě pro nejednoho pokerového fanouška velmi zajímavé.

Jako první se s finálovým stolem musel rozloučit Rumun Giuchici, který pravděpodobně neunesl velkou převahu domácích hráčů. Na sedmém místě vypadnul Josef Pavelka. Nejprve sice svůj malý stack zdoubloval díky Q-Q, ale podruhé ho „queeny“ nepodržely. Ve flipu s Q Q narazil na Milana Stojku s A K, dealer přihrál na stůl K 2 3 T 9 a Pavelka si připsal za sedmé místo 71.000 Kč.

 

Že je karetní hra Magic vstupní branou do světa pokeru se potvrdilo i na finálovém stole Czech-Slovak Poker Tour. Od magicu k pokeru se přesunuli např. takoví hráči jako Dario Minieri nebo Jan Škampa a k nim se nyní směle mohou zařadit i Jan Měchura a Lukáš Horák. Byl to ale právě jejich souboj, který rozhodnul o šestém místu a odměně 92.000 Kč.

 

Při blindech 2k/4k, ante 500 raisnul Jan Měchura z cutoffu 11,5k s A K a na big blindu sedící chipleader Lukáš Horák si s J J chránil reraisem na 32,5k svou povinou sázku. Měchura dorovnal a po flopu 3 5 J jsme se mohli těšit na pořádnou akci: Horák pouze checknul svůj set jacků a Měchura, který držel nuts flushdraw a dvě overkarty, se rozhodl sebrat pot betem 40k. Dočkal se ovšem nečekaného odporu v podobě reraisu Horáka na 100k. Měchurův raise allin byl pochopitelnou volbou a Lukáš Horák samozřejmě dorovnal. Turn 7 ani river Q potřebnou piku nepřinesly, velký pot putoval k Horákovi a hra tak pokračovala v posledních pěti hráčích.


 

seat jméno chips
1 Lukáš Horák 970.000
2 Oldřich Trávníček 245.000
3 Martin Pecha 264.000
4 Milan Stojka 250.000
5 Jiří Hauser 107.500

 

Ani v poslední pětici nebyla nouze o zajímavé hry. Např. na boardu T A 4 K 5 nahodil do cca 50k potu Oldřich Trávníček bet 31k a Milan Stojka po dlouhém rozmýšlení – 4 diamonds na stole - dorovnal s A 7. Trávníček však ukázal pouze K 9 a následující handu již z buttonu raisoval se slovy „raise 16.000, na tiltu“. Ihned ovšem z blindu přišel reraise a Trávníček své karty musel zahodit. Do třetice všeho dobrého - další hru našel Trávníček na ruce A A. Horák navíc ještě před ním raisnul na 20k, Trávníček reraisuje na 50k, Horák dává s 8 8 allin a Olda easy dorovnává se svými esy. Dealerka ovšem dává na stůl 6 K Q 8 K a o pátém místu je jasno.

Horák pokračuje ve spanilé jízdě a vyřazuje i Jiřího Hausera. Lukáš „alkaatch“ Horák raisuje UTG s A J a po allinu Hausera z bigu dorovnává. Po boardu 7 8 8 5 7 jsou Hauserovy karty Q T málo a odnáší si tak 142.000 Kč za čtvrté místo.


 

seat jméno chips
1 Lukáš Horák 1.470.000
2 Martin Pecha 136.000
3 Milan Stojka 237.500

 

Lukáš Horák tak zcela ovládal hru a bylo by opravdu velkým překvapením, kdyby v turnaji vyhrál někdo jiný než on. Miska vah se maličko pohnula na druhou stranu pouze jednou po dvou Lukášových prohrách v řadě na blindech 4k/8k. Ante 1k.

Nejprve proti Pechovi:

Pecha (BTN - allin 137k): K 9

Horák (BB - call): A 8

Board: 4 7 7 J 9

 

a podruhé proti Stojkovi:

Stojka (SB - allin 184k): A 3

Horák (BB - call): Q J

Board: 5 9 2 6 6

 

Milan Stojka ale dlouho své chipy neudržel a už na blindech 6k/12k, ante 1k se s turnajem rozloučil. „Nečekaně“ své chipy odevzdal zpět Horákovi, který s Q Q raisnul před flopem na 36k a Stojka s 8 8 na to reagoval allinem. Board K K 3 6 7 mu pomoc nepřinesl a po přepočítání chipů se hráči mohli vrhnout na heads-up.


Heads-Up: Pecha vs Horák
Heads-up začínal Lukáš Horák s velkou převahou v chipech a musel by tak prohrát několik allinů v řadě, aby neukořistil celkové prvenství. Martin Pecha se ale nezalekl a hned první allinová hra byla jeho. Po Horákově raisu na 36k s 8 8 reraisnul Pecha s K Q allin a Lukáš rychle dorovnal. Board podržel Pechovy osmičky a pokračovalo se dále. Stav žetonů byl v tuto chvíli cca 2-1 ve prospěch Horáka. Po několika hrách, kdy se zanedbatelná množství chipů přesouvala na jednu či druhou stranu stolu přišla rpozhodující hra celého main eventu pražské CSPT.

Horák na buttonu raisnul na 36k a Pecha na velkém blindu dorovnal. Po flopu 9 7 5 vyslal Pecha okamžitě „plnou“ s 9 T. Horák později říkal, že po této Pechově akci mu na mysl vytanulo pouze: „WTF, že by měl nějaký combo draw nebo něco podobnýho...“. S 5 5 na ruce ovšem nic neřešil – set se přeci nepokládá :-) - a dorovnal. Po odkrytí karet bylo téměř rozhodnuto a Pechova 5% šance na výhru byla opradu mizivá. Turn 3 a river Q pak rozhodl o vítězi turnaje, kterým se po zásluze stal Lukáš „alkaatch“ Horák.
 

Pokerzive
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.