APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Poláček končí v Boleslavi, příchází mladý Australan

Tým Karla Stannera hlásí první změny. Z města Škodovek odchází Tomáš Poláček, nahradí ho posila od protinožců.

Třiadvacet fotbalistů se v pondělí sešlo na zahájení přípravy prvoligové Mladé Boleslavi. Z hostování v pražské Slavii se vrátil Jan Kysela a z australského Sydney dorazil juniorský reprezentant Kerem Bulut, jenž by měl být osvěžením ofenzivy.
 

"Už tady u nás byl v přípravě v zimě, transfer se ale musel dotáhnout do konce. To se podařilo během jara," řekl ČTK mluvčí mladoboleslavského klubu Jiří Koros. Bulut nastřílel v uplynulé sezoně juniorské ligy za Sydney celkem třináct branek, do prvního týmu, s nímž získal titul český kouč Vítězslav Lavička, se ale nedostal.
 

U Středočechů naopak končí bývalý záložník Sparty Tomáš Poláček, kterému skončila smlouva a hledá si nové angažmá.
 

Udrží Sylvestreho?
 

Na pondělním úvodním tréninku chyběl také záložník Ludovic Sylvestre, který se k týmu připojí až v průběhu prvního týdne přípravy. "Má ve smlouvě uvedenou částku, za kterou ho můžeme uvolnit, ale zatím o něho konkrétní zájem neregistrujeme," pravil prezident klubu Josef Dufek.
 

Obdobně se vyjádřil i ke zprávám v tisku o touze ligového nováčka z Hradce Králové přilákat Kuliče a Rolka. "To byly jenom mediální spekulace, nikdo z Hradce s námi o těchto hráčích nemluvil," ozřejmil.
 

Mladá Boleslav by v létě ráda získala kvalitního obránce. "V jednání jsou posily především do defenzívy, se kterou jsme měli v uplynulém ročníku problémy," řekl trenér Karel Stanner, aniž vyslovil konkrétní jména.
 

Po první tréninkové jednotce se fotbalisté vydali do Lázní Bělohrad, kde absolvují kondiční soustředění. Do nominace se nevešli Vorel (juniorka), Kubásek (návrat z hostování v Mostu), Nečas (návrat z hostování ve Slovácku), Dittrich a Mach (návrat z hostování v Bohemians Praha) a Pecka (v rekonvalescenci po operaci páteře).

tn.cz, Mediafax

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Důležité Události