Australan Mark Webber ze stáje Red Bull by rád zvýšil své vedení v seriálu F1, ale má také obavy.
Stáj formule 1 Red Bull má pohotovost nejvyššího stupně. Motor Renault, jenž pohání její monopost Red Bull RB6, nepatří mezi nejvýkonnější, proto se pilot Mark Webber obává, že na rychlých tratích bude jeho tým čelit těžké konkurenci.
"Letos jsme ukázali, že je náš vůz výkonný na všech tratích, takže doufáme, že nebudeme mít žádný slabý okruh," řekl Australan. "Singapur by měl být dobrý. Suzuka, Brazílie a Abú Zabí také, ale máme trochu obavy, jak nám to půjde na dlouhých rovinkách na ostatních okruzích, třeba v Monze. Ale auto je velmi, velmi silné na většině tratí, takže jsme připraveni se postavit komukoliv a kdekoliv."
Kdy se bude radovat popáté?
Webberovi patří v současnosti vedení v šampionátu F1, naposledy vyhrál Velkou cenu Maďarska, takže letos může mít ty nejvyšší ambice. Pro titul by si rád dojel přes několik dalších vítězství. Letos se z triumfu v Grand Prix radoval už čtyřikrát.
"Bylo by hezké vyhrát ve Spa, Suzuce a na několika dalších místech," řekl. "K tomu se snad přidá něco speciálního. Musíme se soustředit a být konzistentní na tratích, kde se nám nebo mně tolik nedaří. Párkrát jsme letos klopýtli, protože na této úrovni potřebujete perfektní víkend, abyste vyhráli."
Webber si podle svých slov letos splnil už několik přání, do konce sezóny by pak rád přidal výhry na legendárních tratích, i když uznává, že bodový zisk je za první místo všude stejný.