Devětadvacetiletý krajní obránce či záložník Radek Šírl se po osmi letech vrací do české nejvyšší soutěže a bude hrát za Mladou Boleslav.
Zástupci středočeského klubu na úterní tiskové konferenci představili někdejšího reprezentanta jako novou posilu mužstva.
Zkušený fotbalista minulý týden ukončil smlouvu v Petrohradu a v úterý se upsal Mladé Boleslavi do konce června 2012.
Šírl odstartoval svou kariéru v dresu vršovického týmu Bohemians Praha, odkud po krátkém hostování ve Spartě zamířil v prosinci 2002 do Petrohradu. Tam strávil osm úspěšných let, v roce 2007 vyhrál ruskou ligu a o rok později také Pohár UEFA a evropský Superpohár. V české lize nastoupil Šírl k 49 zápasům, ve kterých zaznamenal čtyři góly.
Středočeský celek tak ukončil letní přestupní období, dříve se Mladé Boleslavi upsali kapitán makedonské jednadvacítky Vladimir Dimitrovsky, černohorský záložník Ivan Delič, australský útočník Kerem Bulut či stoper Petr Johana. V současné době ještě Mladá Boleslav testuje makedonského útočníka Goce Toleskiho, který dříve působil v Mostě a Slavii. Jediným výrazným oslabením je odchod francouzského záložníka Ludovica Sylvestreho do anglického Blackpoolu.