V hokejové bitvě o Prahu zvítězila Slavia, Třinec střídá v čele Budějovice
Zdroj: HC Oceláři Třinec
Aktualizováno
20:56, 31. 10. 2010
Hokejisté Třince zvítězili v 17. kole Tipsport extraligy na ledě Kladna 3:1 a vystřídali ve vedení České Budějovice, které prohrály 1:2 v Mladé Boleslavi. V derby porazila Slavia Praha 2:1 Spartu.
Inzerát
Inzerát
Zápas měl slavnostní předehru v podobě oficiální rozlučky s bývalým útočníkem a dlouholetým kapitánem Slavie Josefem Beránkem.
Před nejvyšší návštěvou ročníku - 9559 diváky - udělala Slavia rozhodující krok k výhře během 27 vteřin první třetiny, kdy se trefili Lukáš Endál a Pavel Kolařík. V přesilové hře 5 na 3 se nejdříve prosadil Endál, hned v následující minutě ho napodobil Kolařík.
Sparťanům se sice podařilo zápas zdramatizovat ve třetím dějství, když snížil taktéž v přesilovce 5 na 3 Ton, ale Slavia vedení uhájila a oplatila týmu z Holešovic porážku z prvního vzájemného duelu. Sparta po prohře s pražským rivalem spadla na předposlední místo tabulky.
Třinec si poradil s Kladnem, Vítkovice s trápili s Vary
Hokejisté Kladna, kteří si domů přivezli osmigólový debakl ze Zlína, přivítali jednoho z aspirantů na vedoucí pozici z Třince. Moravané se dostali do vedení už v šesté minutě, když se prosadil McGregor.
V desáté minutě ještě stačil vyrovnat Patera. Hosté však ve druhé i třetí třetině přidali po jednom gólu a ze Středních Čech si odvážejí tři body za výhru 3:1, které je katapultovala do čela tabulky.
Vítkovice, které mohly jít při zaváhání Českých Budějovic a Třince do čela tabulky, se v domácím utkání ujaly vedení v 17. minutě po velkém tlaku zásluhou Malíka. Favorizovaní domácí však vedení neudrželi.
O vyrovnání se postaral až v 48. minutě hostující obr Skuhravý. Zápas dospěl nakonec až do samostatných nájezdů, v nichž se po Pohlově gólu z první série radovali z vítězství Vítkovice.
Boleslav zlomila střeleckou mizérii proti favoritovi
Hokejisté Mladé Boleslavi před dnešním duelem neskórovali dlouhých 240 minut a vidina gólu se zdála být vzdálená i před dnešním utkáním, protože na ledě Bruslařského klubu přivítali lídra z Českých Budějovic.
Nelichotivou bilanci zlomili Středočeši už v páté minutě, když se prosadil Padělek. Na dvoubrankový náskok navíc ještě do konce úvodní části zvýšil Bahenský. Jihočechům se sice podařilo snížit zásluhou Kašpaříka, ale z Mladé Boleslavi si nakonec odvezli porážku 1:2.
Hokejisté Zlína vystřízlivěli v Brně
Zlín, který v předchozích dvou utkáních zvítězil a dokonce nedostal gól narazil tvrdě na ledě Komety Brno. Hosty sice poslal do vedení v desáté minutě Balán, ale necelou minutu před koncem úvodní třetiny srovnal Koma. Ten zároveň připravil tvrdou ránou od modré více než 170 minutovou neprůstřelnost zlínského brankáře Dubu.
V úvodu druhého dějství pobavili halu Rondo domácí Protivný s Köhlerem, kteří si to rozdali v boxerském souboji , z něhož vyšel lépe hostující útočník.
Ve 36. minutě vrátil domácím vedení Balej, ale o necelé tři minuty později hokejisté Zlína znovu srovnali zásluhou Ivana Rachůnka. Na začátku třetího dějství poslal potřetí v utkání do vedení Kometu Veselý, na což už hosté odpovědět nedokázali. Naopak. Čtvrtý gól do Dubovy branky dopravil Roman Erat.
Plzeň zlomila černou sérii s Libercem
Hokejisté Plzně přerušili pětizápasovou sérii proher s Libercem, když Bílé Tygry porazili na svém ledě 3:2. Po vyrovnané první třetině, v níž nejprve Plzeň poslal do vedení již ve druhé minutě Lammers, ale poté vyrovnal Trončinský, se v prostřední části Indiáni ujali vedení zásluhou Kováře.
Po dvou neuznaných gólech domácích přidal pojistku na začátku třetího dějství Straka, jehož nově složený útok bez Tomáše Vlasáka zařídil dva góly. Hosté sice sedm minut před koncem snížili Duškem, ale Západočeši si vedení už pohlídali.
Litvínovopět padl na ledě soupeře
V mizerných výsledcích pokračuje na hřištích svých soupeřů Litvínov, jemuž v této statistice patří smutné prvenství. Na ledě Pardubic přitom nezačali Severočeši vůbec špatně, když v samém závěru prvního dějství otevřel skóre zápasu Kracík. Domácím se však podařilo hned na začátku druhé třetiny zásluho Rákose srovnat krok.
Hosté však nemuseli zoufat, protože se v 29. minutě prosadil v přesilové hře pěknou tečí Černošek, který vrátil Litvínovu vedení. Další gól přišel až v 49. minutě a byly to znovu hosté, kdo rozsvítili červené světlo za jednou z branek. Po Mezeiově chybě proměnil sólo Lukeš.
Když už se zdálo, že si Litvínov připíše první vítězství z venku, tak v čase 54:19 nejprve snížil Pivko a o 16 sekund později dokonce vyrovnal Pineault. Ten zároveň v páté minutě prodloužení rozhodl o zisku druhého bodu pro Pardubice.
17. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 9559.
HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Malík (Káňa, Tomas), rozhodující nájezd Pohl - 48. Skuhravý (Melenovský, Čutta). Rozhodčí: Müllner (SR), Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4482.
HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec), 30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2218.
HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil), 42. Veselý (Jaroslav Svoboda), 52. Erat (Zubíček) - 10. Balán (Holík), 39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný - Köhler oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 7200.
HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík (Jánský), 29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8852.
BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. A. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) - 18. Kašpařík (M. Tůma). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3280.