Český fotbalista Jan Rajnoch chce odejít z tureckého klubu Ankaragücü.
Fotbalový reprezentant Jan Rajnoch jedná o ukončení smlouvy v tureckém Ankaragücü. Hráč to potvrdil agentuře Mediafax.
"Potvrzené to ještě není, ale je pravda, že bych chtěl z klubu odejít. Jedná se o tom. A když to klapne, měl bych být volným hráčem," poznamenal v úterý večer Rajnoch. Myšlenka ukončit angažmá v Turecku prý napadla fotbalistu poté, co došlo k výměně klubových šéfů. "Já mám Ankaragücü rád, ale po změně vedení už to prostě nešlo. Nastala situace, která nešla unést," konstatoval obránce, aniž prozradil konkrétní důvody, proč usiluje o předčasné ukončení angažmá.
Na náladě nepřidala bývalému obránci Mladé Boleslavi ani zranění. "Od chvíle, kdy jsem se vrátil z nároďáku z Černé Hory, jsem skoro pořád ležel v posteli," zhodnotil trable posledních dní. Do budoucna ale hledí s optimismem. Zda povedou jeho další fotbalové kroky domů do Česka, hráč neobjasnil a odmítl to, že by měl zamířit do pražské Slavie. "Jestli to dopadne, budu volným hráčem a budu čekat na nabídky. Lákalo by mě ještě zůstat v zahraničí. Není mi pětatřicet, domů bych se ještě vracet nemusel," dodal Rajnoch.
Obránce zamířil do tureckého klubu na začátku roku 2010. S fotbalem začínal v pražské Spartě, ale v kategorii dospělých působil už mimo Letnou. Nastupoval za Mladou Boleslav, Xaverov, Bohemians Praha a Slovácko, odkud putoval zpět do Mladé Boleslavi. Zahrál si i v německém Cottbusu a poté se vrátil do středočeského klubu. Odtud zamířil třicetiletý český reprezentant do Ankaragücü. Brzy jej ale nejspíš čeká další stěhování do jiného klubu.