Po první části přípravy na jarní polovinu Gambrinus ligy došlo k prvnímu zúžení kádru A-týmu.
V prvním mužstvu skončil dlouholetý kapitán David Horejš, na hostování do druholigové Čáslavi se vrátil Michal Rakovan a své místo v Dynamu nezískali ani Riste Naumov a Richard Veverka.
První mužstvo Dynama České Budějovice má za sebou tři týdny přípravy a do začátku jarní části Gambinus ligy zbývá přibližně měsíc. Na řadu proto přišlo v pondělí první zužování kádru. Své působení v A-mužstvu Dynama ukončil po dvanácti sezonách dlouholetý kapitán týmu David Horejš, který již na podzim působil ve Sportovním centru mládeže na Složišti, kde bude nyní od ledna pracovat na plný úvazek. "Všichni si nesmírně vážíme toho, co David Horejš pro náš klub vykonal. Dlouhá léta byl nedílnou součástí A-týmu a jsme rádi, že naše spolupráce může pokračovat i po skončení jeho profesionální kariéry," řekl generální manažer Dynama Jiří Kotrba.
Dalším hráčem, který na jaře nebude oblékat dres Dynama, je záložník Michal Rakovan. Ten se vrací zpět na hostování do Čáslavi, kde hrál již na podzim. Naopak své působení v Čáslavi ukončí útočník Marián Timm, který by měl odejít na hostování do druholigového slovenského Sence. V Dynamu nebude na jaře nastupovat ani Radim Koutný, který bude hostovat ve farmářském celku ve Strakonicích.
Na jihu Čech nedostanou v nejvyšší soutěži v barvách Dynama ani dva testovaní útočníci Richard Veverka a Riste Naumov, kteří nedokázali představitele Dynama přesvědčit o tom, že by si je měli v týmu nechat. "Je pravda, že přestože je Riste Naumov po dlouhodobém zranění, v tréninku i zápasech se jevil dobře. Jenže se jedná o typově velmi podobného hráče, jakým je Zdeněk Ondrášek a v současné chvíli je víceméně jasné, že by více prostoru na hřišti dostával právě Ondrášek. Naumov ale potřebuje hlavně hrát, pokud se chce dostat do bývalé formy, a proto jsme se rozhodli, že ho neangažujeme," řekl trenér František Cipro.