Hodně divoký a nebezpečný start přinesla Velká cena Belgie. Nechybělo mnoho a Fernandu Alonsovi přímo na hlavě přistál monopost Sebastiena Grosjeana.
Byla to scéna jako z hororu, kdy něco čekáte a ono se stane úplně něco. Vy se leknete, a pak jen koukáte s otevřenou pusou.
Závod jsme sledovali v podrobné ON-LINE reportáži.
Sledujete start hlavního závodu formule jedna, čekáte možná tlačenici v první zatáčce, nějaký ťukanec, pár povedených předjížděních manévrů. Ale co nečekáte, že formule budou létat vzduchem a jedna z nich málem skalpuje lídra světového šampionátu Fernanda Alonsa.
Jenže to se přesně stalo. Grosjean byl hodně nabuzený a snažil se na startovní rovince předjet Hamiltona. Ale nezvládl svůj manévr, Hamilton už se neměl kam uhnout a došlo ke kolizi. Z vozů odpadlo několik částí, od pneumatik se začalo lehce kouřit. To by ale nebylo to nejhorší.
Větší nebezpečí hrozilo v první zatáčce. Zatímco piloti na čele brzdili, Hamilton s Grosjeanem rozhozeni vzájemným střetem mířili do této skrumáže. A najednou se Grosjeánův monopost ocit ve vzduchu a obrovské štestí měl Alonso. Nechybělo mnoho a vůz stáje Lotus španělského pilota málem skalpoval. Naštěstí se proletěl jen po „čumáku“ červeného vozu.
Každopádně výsledkem nehody bylo odstoupení Hamiltona, Alonsa, Grosjeana a Pereze ze závodu.