Celou zimní pauzu se bude Plzeň pyšnit prvním místem v Gambrinus lize. V posledním zápase porazila Jihlavu a trenér Pavel Vrba byl ve skvělé náladě. Dokonce šprýmoval, jakou hvězdnou posilu by rád v týmu přivítal.
„Já bych chtěl Ibrahimoviče, uvidíme, jestli se domluvíme nebo ne. Ty jednání začnou a uvidíme, jestli na to budeme mít,“ smál se lodivod Viktorky Vrba.
Byla to pěkná nadsázka, protože když bychom si celý případný transfer propočítali, zjistili bychom, že Plzeň na takovéhoto hráče zkrátka nemá.
V létě Paris St. Germain za Ibrahimoviče spolu s Thiagem zaplatil 1,6 miliardy korun. A i kdyby z toho stál švédský kanonýr jen půlku, tak by Plzeň se svým rozpočtem musela šetřit osm let. Jenže pak už by Zlatanovi bylo 39 let a navíc další rozpočet Plzně by spolknul jen jeho plat. Takže to vypadá na domácí posily.
ČTĚTE TAKÉ:
Plzeňský šéf Paclík o Křetínském: Pan Božský by to měl vzít do vlastních rukou
"Já se tady musím domluvit s Frantou Komňackým, protože ho zvu na víno po zápase. Třeba nám nějakýho hráče z Jihlavy pustí. Uvidíme, jestli je to možný nebo ne,“ pokračoval Vrba a bezpochyby si dělal zálusk zejména na kanonýra Stanislava Tecla. „To záleží, jaké bude to víno,“ usmíval se lodivod Jihlavy Komňacký.
Tecl v Jihlavě zářil. V jedenácti zápasech dal deset gólů. Jenže Tecl je horké zboží, toho by brala celá liga. Vrba bude spíš řešit, aby tým neoslabil. Protože hlavně o Daridu stojí v Německu i v Anglii. Ale Plzeň za něj chce až 150 milionů.