Hokej

VIDEO: Nic pro slabé povahy! Těmhle hokejistům šlo o krk!

Při utkání hokejové extraligy mezi Třincem a Libercem pořádně zatrnulo všem hráčům i fanouškům. Třinecký Jiří Hudler byl zasažen bruslí do krku a měl štěstí, že nůž minul jeho tepnu. V hokejové historii ale došlo k situacím, které měly daleko horší následky.

Zřejmě největší nebezpečí hrozilo Clintu Malarchukovi. Gólman Buffala Sabres v roce 1989 ošklivě a krvavě zranil hráč St. Louis Blues Steve Tuttle.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
ROZHOVOR: Měl jsem strach, říká Hudler o brusli, co mu prořízla hrdlo
 

Drama na hokeji v Třinci: Hudlerovi podřízla krk brusle
 

Jeho brusle zasáhla brankářovu tepnu a během několika vteřin se na ledě vytvořila velká kaluž krve. Celou situaci navíc viděla z hlediště i Malarchukova matka.


VIDEO: Zranění Clinta Malarchuka

Velká smůla potkala v roce 2008 Richarda Zedníka v dresu Floridy Panthers. Ten se nešťastně připletl do souboje v rohu kluziště a brusle spoluhráče Olliho Jokinena trefila slovenského útočníka přímo do krku. A bohužel narazila přímo na tepnu. Život tehdy 32letému hokejistovi zachránil jen včasný zásah lékařů. Situaci zblízka viděl i český obránce Jaroslav Špaček.
 

Na VIDEO ze zranění Richarda Zedníka se podívejte pod titulkem článku.
 

Podobně jako Zedníka i Adama Burishe potkala velká smůla. V roce 2009 stál tehdy útočník Chicaga Blackhaws u souboje Bena Eagera a detroitského Niklase Kronwalla. Ostří brusle spoluhráče Eagera nešťastně Burishe zranila.


VIDEO: Zranění Adama Burishe

pha, jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události