Do své závěrečné fáze vstupuje základní část basketbalové VTB Ligy, v níž ČEZ Basketball Nymburk přivítá doma dva nejslavnější a nejtěžší soupeře.
Nejprve zamíří do České republiky nejznámější litevský klub Žalgiris Kaunas. V galerii jeho úspěchů se vyjímá vítězství v Eurolize v roce 1999, kdy patřil ke klíčovým hráčům týmu Jiří Zídek, který pak později oblékal i nymburský dres.
Žalgiris hraje pravidelně Euroligu a pro Nymburk bude vzájemné utkání velkou událostí. Fanoušci basketbalu se mohou těšit na hvězdy jako Kaukenas, bratři Lavrinovičovi, Javtokas nebo Popovič. Tým vede bývalý kouč Realu Madrid Španěl Joan Plaza a ve VTB Lize Žalgiris dvakrát porazil i CSKA Moskva a prohrál pouze v Rize s VEF.
Nymburk stále může živit aspoň teoretickou naději na umístění v první šestce, které zajišťuje účast v play off. Potřebuje Žalgiris a do konce základní části spoléhat na zaváhání Triumphu Ljubercy. Povzbuzením pro nymburské může být výhra v posledním utkání VTB Ligy v Rize. Žalgiris je nesmírně těžkým soupeřem, ale v prvním utkání v Kaunasu Nymburk dlouho držel s favoritem krok a ještě ve třetí čtvrtině vedl.
Utkání se hraje ve Sportovním centru v Nymburku v neděli 3. března od 15 hodin. Přímý přenos stanice Nova Sport začíná o 5 minut dříve.