Český závodník Petr Fulín se stal suverénem úvodních závodů letošního ročníku Evropského poháru cestovních vozů. Za vytrvalého a silného deště dnes v italské Monze skončil na prvním a druhém místě.
V prvním závodě si Petr Fulín dojel pro body za druhé místo, když v souboji s klimatickými podmínkami a hustým provozem na trati nestačil pouze na Petera Rikliho s Hondou. Jeho kolega z týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský byl klasifikován na 7. místě sedmém.
Pro druhý závod si na roštu prohodila pořadí osmička nejrychlejších jezdců z prvního závodu. To znamenalo, že Fulín startoval ze čtvrté pozice a Michal Matějovský z místa šestnáctého.
Oběma se podařilo výborně odstartovat a na mokru si udržet své startovní pozice. Michal Matějovský se ve druhém kole dostal do hodin, pak již však až do konce závodu postupně zrychloval a cílem projel na výborném 6. místě.
Krizový moment si při nájezdu do třetího kola vybral i Petr Fulín a to když jej při nájezdu do Prima Variante trefil Jordi Oriola, který se po smyku a následném střetu s bariérou neřízeně vracel zpět na dráhu. Naštěstí to odnesl jen zadní nárazník Fulínova BMW a ten se pak již mohl jen soustředit na předjetí před ním jedoucího Christiana Fischera. To se také o kolo později podařilo a získanou první pozici Fulín uhájil až do odmávnutí šachovnicového praporu.
Petr Fulín se tak s 21 body stal celkovým vítězem úvodního závodního víkendu, což zároveň znamená také průběžné vedení v hodnocení šampionátu. „Rád bych poděkoval všem členům našeho týmu. Všechno po celý víkend šlapalo a jediným problémem tak byla pouze nepřízeň počasí. Na všem špatném je však třeba hledat i něco dobrého a to je v tomto případě především to, že se nám podařilo porazit mnohem zkušenější týmy a přitom nasbírat i tolik potřebná mokrá data,“ řekl v cíli Petr Fulín.