Fotbal

Fotbalová hvězda neměla řidičák! Teď musí platit 15 milionů

Fotbalová hvězda neměla řidičák! Teď musí platit 15 milionů
Zdroj: Twitter

Německý fotbalista Marco Reus musí zaplatit pokutu ve výši 540 tisíc eur, což je v přepočtu 14,9 milionu korun. Hvězda Borussie Dortmund totiž několik let jezdila bez řidičského průkazu.

Nyní pětadvacetiletý Reus mezi zářím 2011 a březnem 2014 minimálně šestkrát řídil auto bez oprávnění, což deníku Bild potvrdil dortmundský vrchní státní zástupce Henner Kruse. "Byla mu za to udělena pokuta na základě jeho mzdy za 90 dnů ve výši 540.000 eur," řekl Kruse.


Reus podle listu neabsolvoval autoškolu. "Bohužel jsem se tehdy rozhodl pro tuto cestu. Důvody, proč jsem to udělal, už ani dnes nedokážu pochopit," řekl záložník. Policisté zjistili, že jezdí bez řidičského průkazu, letos v březnu při silniční kontrole.


Zdroj: isifa.com


Bild navíc tvrdí, že v uplynulých letech byl Reus několikrát zachycen při překročení rychlosti. "Vzal jsem si z toho ponaučení. Už se mi to nikdy nestane," kál se slavný fotbalista.


Pro třiadvacetinásobného reprezentanta je vysoká pokuta dalším negativem končícího roku. Kvůli zraněním Reus několikrát vypadl na delší dobu ze sestavy Dortumundu a přišel také o mistrovství světa v Brazílii, kde měl být jednou z opor později zlatého týmu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události