Hokejové Slovensko je na nohou. Je velmi pravděpodobné, že mu spadne do klína organizace mistrovství světa v roce 2019. Protikandidující Švýcarsko se totiž stáhlo ze hry.
Švýcarsko totiž oznámilo, že se chce ucházet o světový šampionát v roce 2020 a Slováci zůstali ve hře sami. Ještě ale není nic jisté, jejich kandidaturu bude muset schválit blížící se kongres mezinárodní hokejové federace IIHF.
Slovensko pořádalo mistrovství světa naposledy v roce 2011, v Bratislavě se ale hrálo i v letech 1959 a 1992, když turnaj probíhal v tehdejším Československu.