APLIKACE TN.CZ
Jakub Voráček

Voráček rozhodl v nájezdech. Palát a Kindl dali po dvou gólech

Voráček rozhodl v nájezdech. Palát a Kindl dali po dvou gólech
Zdroj: isifa.com

Hokejisté Philadelphie ukončili sérii dvou porážek, když v sobotu odpoledne zámořského času porazili na domácím ledě Nashville 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil hned v první sérii Jakub Voráček.

Kladenský odchovanec si kličkou do bekhendu položil brankáře Pekku Rinneho a pak střelou pod horní tyčku nekompromisně zavěsil.

I když se pětadvacetiletý kladenský odchovanec v utkání jinak neprosadil, byl zámořskými novináři zvolen první hvězdou večera. Z jeho spoluhráčů uspěl v nájezdech také Wayne Simmonds, jenž skóroval i v základní hrací době, když v 9. minutě poslal Flyers do vedení 1:0. Druhou branku domácích vsítil Ryan White.

Philadelphie dvakrát vedla, ovšem Predátoři dokázali pokaždé vyrovnat. Roba Zeppa překonali Colin Wilson a Craig Smith. V nájezdech byl německý gólman bezchybný, nejdříve zastavil pokus Matta Cullena, a nepřišel si na něj ani Smith. Po výhře nad aktuálně nejlepším celkem soutěže zůstali Letci v tabulce Východní konference na desátém místě, ztrátu na osmý Boston však ztenčili na čtyři body.

Naprosto shodným výsledkem se rozešli hokejisté Washingtonu a NY Islanders. Hrdinou penaltové loterie byl útočník Capitals Jevgenij Kuzněcov. Proti Chadu Johnsonovi se rozjel hned jako první a stal se jediným úspěšným exekutorem. Na obě branky Ostrovanů přihrál John Tavares, jenž se s 62 body (29+33) vyhoupl na třetí místo v tabulce produktivity před Alexandra Ovečkina a Jakuba Voráčka. Oba mají na kontě 61 bodů. Novým lídrem průběžného pořadí je momentálně washingtonský centr Nicklas Bäckström, který díky jedné asistenci předstihl o bod dosud nejlepšího Patricka Kanea (63).

Výborný výkon včera převedlo hned několik českých hokejistů. První hvězdou byl vyhlášen útočník Ondřej Palát, jenž dvěma góly pomohl k úspěšnému obratu Tampy Bay na ledě Arizony. Stejným způsobem se zviditelnil zadák Jakub Kindl. Šumperský rodák se tak výrazně podílel na výhře Detroitu v Dallasu. Mezi střelce se zapsali i Tomáš Plekanec (Montreal), Michael Frolík (Winnipeg) a Dmitrij Jaškin (St. Louis).

nhlnews.cz, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události