Emir Halilovič

Závažná nemoc! Prvoligovému fotbalistovi hrozí konec kariéry

Závažná nemoc! Prvoligovému fotbalistovi hrozí konec kariéry
Zdroj: Oficiální web FC Hradec Králové

Hradečtí fotbalisté bojují o záchranu v první lize, jednoho z nich ale nyní čeká bitva i mimo hřiště. Záložník Emir Halilovič, který si poslední dobou stěžoval na zdravotní problémy, byl hospitalizován s podezřením na plicní hypertenzi. Pokud se diagnóza potvrdí, mohlo by to pro něj znamenat konec kariéry.

Potíže pociťoval pětadvacetiletý středopolař už během přípravy na jarní část letošního ročníku Synot ligy. Trápila jej především únava, ale výsledky zdravotních testů měl dobré, a tak s dál trénoval se spoluhráči.

Na začátku jara pak absolvoval kompletní porci minut v úvodních dvou zápasech v Mladé Boleslavi a proti Plzni, které dokonce vstřelil gól. V následujícím týdnu se však k únavě přidala i bolest na průduškách. Kvůli tomu odehrál na Slovácku jen posledních dvacet minut. „Špatně se mi dýchalo, tak jsem hned po příjezdu do Hradce navštívil lékaře,“ svěřuje se bosenský fotbalista na oficiálních stránkách klubu.

Medikamenty, které mu lékaři předepsali, ale příliš nezabraly a po druhé návštěvě si jej už nechali v nemocnici., kde hned podstoupil sérii vyšetření, jejichž výsledky by měly ukázat přesnější diagnózu.

Ta předběžná mluví o plicní hypertenzi. Jde o onemocnění způsobené zvýšeným krevním tlakem v plicních cévách. Dlouho neléčená nemoc tohoto typu vede ke zhoršení práce pravé srdeční komory.

Zdravotní potíže Haliloviče pravděpodobně připraví o zbytek letošní sezóny. Jestli se bude moci vrátit k fotbalu od té příští, ukážou až výsledky testů.

Hráčovy problémy prožívá intenzivně celá kabina i lidé mimo kopanou. Hradečtí fotbalisté oslavili vítězný gól proti Bohemians s dresem svého spoluhráče, na sociálních sítích vyjadřují Halilovičovi podporu příznivci hradeckého klubu, mezi nimi například i bývalý skokan na lyžích a nyní trenér Jakub Jiroutek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události