Česká hokejová reprezentace

Růžička má jasno: Jágra potřebuju ukecat, přiznal narovinu

Růžička má jasno: Jágra potřebuju ukecat, přiznal narovinu
Zdroj: Profimedia

Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička si oddechl. Prý je rád, že se Jaromír Jágr chce připojit k národnímu týmu. A rozpaky čísla 68, zda hrát, či ne, chce řešit třeba i přemlouváním!

Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby v Praze hrál.
 

"Telefonovali jsme si a jsme domluveni, že přiletí a pak se domluvíme. Jarda mi naznačoval, že budeme mít dobré hráče a že by nechtěl překážet, ale já jsem mu jasně řekl, že sestavu dělám já. A my jako trenéři máme zájem, aby hrál," řekl Růžička na dnešním reprezentačním srazu v Praze.


Třiačtyřicetiletý Jágr v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že se domů vrátí co nejdříve po skončení základní části NHL. Ta končí v sobotu 11. dubna. Poté chce trénovat s reprezentací a následně se rozhodne, zda bude i hrát.


Růžička si však nepřipouští, že by Jágra v případě, že bude zdravotně v pořádku, do nominace nezařadil. "Potřebuju ho ukecat, aby na mistrovství jel," uvedl.


"Já ho do sestavy chci. Sleduji zápasy na Floridě a tam hraje neskutečně. Je to podobný případ jako Růča (Martin Ručinský). Nechci, aby to vyznělo, že budeme mít starší hráče. Já ale tvrdím jedno: na mistrovství světa by měli jet ti nejlepší. Chceme udělat dobrý výsledek," podotkl Růžička.

Slavný kladenský odchovanec po loňském mistrovství světa v Minsku uvedl, že za reprezentaci už hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS. V Jágrově rozhodnutí zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu.
 

V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit. "Florida hraje jiný hokej než New Jersey. Mají mladší mužstvo, ale tím to úplně není. Hrají jiný styl, s rychlejším přechodem do útoku a to Jardovi vyhovuje. Sleduji jejich zápasy a vždy, když vleze na led, někomu připraví šanci," uvedl Růžička.
 

Reprezentační kouč navíc nesouhlasí s názory některých odborníků, že Jágr už není pro národní tým posilou. "Nebude to Jarda Jágr, kterému bylo 25 let, ale je obrovsky zkušený. Může nám pomoct, stejně jako nám pomohl loni. Kdekoliv jsem ho měl, tak nám pomohl. V roce 2005, 2009 i 2010. Na všech akcích jsem s ním byl maximálně spokojený a předváděl velmi dobré výkony. Hraje pro mužstvo," řekl Růžička, který reprezentaci přivedl k triumfům na světových šampionátech v letech 2005 a 2010 a v obou případech byl součástí týmu i Jágr.
 

Podle Růžičky nebude problémem ani fakt, že vedle Jágra by v nominaci měl být i další čtyřicátník Ručinský. "Umím si to představit a i to tak bude. Určitě. Pokud budou oba zdraví, tak to tak chci. Jsou to zkušení hráči, kteří mají něco za sebou a hrají velice dobře," uvedl Růžička.
 

Nechce řešit, zda Jágr odehraje některý z přípravných zápasů před MS. Teoreticky by mohl hrát proti Finsku 22. a 24. dubna. "Nepotřebuju ho zkoušet. Pro nás je nejdůležitější, aby byl v pohodě. Bude záležet na tom, jak se cítí. A tak jsme domluveni. Přijede a pak si řekneme," dodal Růžička.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Česká hokejová reprezentace

Důležité Události