Johan Cruijff

Tohle není vtip! Hvězdy Bergkamp a Cruijff obléknou dres Blšan

Tohle není vtip! Hvězdy Bergkamp a Cruijff obléknou dres Blšan
Zdroj: Twitter.com

Vroutek u Blšan zažije fotbalový svátek se vším všudy! Turnaj pořádaný na počest tragicky zesnulého funkcionáře Zdeňka Kováře totiž zpestří svou účastí i hvězdy první velikosti Johan Cruijff a Denis Bergkamp!

První, co fanoušky napadne, je, že si z nich někdo dělá legraci. Účast hvězd z Nizozemska je podle organizátorů takřka stoprocentní.

„Je to tak, oba slavní Nizozemci jsou na návštěvě v Česku, od hostitele, který má na naše prostředí vazby, se dozvěděli, že se tato událost v sobotu u nás koná a řekli, že by to chtěli nejen vidět, ale že by si i zahráli!“ vykládá Hlaváč.

Turnaj se hraje na počest bývalého hráče a funkcionáře Dukly Žatec, Blšan a Teplic, Zdeňka Kováře, který ne vlastní vinou tragicky zahynul při dopravní nehodě. Organizátoři se těší na to, že start bývalých nizozemských reprezentantů by akci povýšila o několik tříd.

„Doufám, že si to nerozmyslí. Byla by to pro všechny účastníky nezapomenutelná událost!“ dodává ředitel turnaje.

Hrát se ve Vroutku u Blšan začíná v sobotu v půl desáté dopoledne, akce se zúčastní i staré gardy Teplic, Velké Dobré, Studené, Kovadliny a také tým FAČR. Za ten nastoupí například trojnásobný mistr ligy se Spartou, exreprezentant, hráč Lokerenu Roman Vonášek.

„Nechodím za starou gardu Plzně ani Sparty, nemám čas,“ hlásí pracovník FAČR na úseku mládeže. „A taky mě bolí kolena,“ doznává. „Přijít přislíbil i Víťa Lavička, nový trenér reprezentačního výběru do 21 let,“ prozrazuje Vonášek přítomnost bývalého spoluhráče ze sparťanského dresu, který ještě na jaře vedl letenský tým.

„Vypadá rozhodně lepší než já,“ směje se své poněkud rozložitější postavě. „Čtyři roky jsem nebyl na trávníku,“ připomíná.

Výběr FAČR povede ředitel Oddělení neprofesionálního fotbalu Otakar Mestek. Přivábil do něj nejen pracovníky sekretariátu, ale i schopné futsalisty. „Budeme silní,“ varuje ostatní účastníky.

Ve Vroutkách se bude nač dívat a co obdivovat.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Johan Cruijff

Důležité Události