Tenis

Strakatý Berdych, černá Kvitová. US Open není módní nuda

Strakatý Berdych, černá Kvitová. US Open není módní nuda
Zdroj: Profimedia

Dřina, pot, hodiny strávené na tenisových kurtech. A v neposlední řadě také přehlídka nejstylovějších tenisových outfitů. Tak vypadá letošní US Open. Zatímco sestry Williamsovy na kurtech září v extravagantních barevných minišatech, Petra Kvitová do zápasů nastupuje ve smuteční černé.

Tenisový svět je na nohou a s napětím sleduje poslední letošní grandslamový turnaj US Open. Že tenis není jen o sportu, ale také o módě, dokazují kromě pánů a dam v kloboucích usazených na tribunách i sami hráči.


Na letošním ročníku US Open to zatím vypadá, že hráčky si občas kurt zamění s přehlídkovým molem. Na rozdíl třeba od Wimbledonu, kde je pro hráče předepsaný dress code v bílé barvě, se na US Open můžou hráči ve svých modelech vyřádit.Téměř elegantními modro-bílými šaty s páskem překvapila americká hráčka Venus Williamsová. Svými extravagantními a do detailů vyladěnými modely je pověstná také její sestra Serena. Ta na letošní US Open zvolila oranžové minišaty s odhalenými zády. Domácí Nicole Gibbs se na kurtu ukázala v tak elegantním tílku, že by se nikdo nemusel stydět vzít si ho ani do kanceláře.


České tenistky zatím na US volí méně odvážné modely. Přestože aktuálně čtvrtá hráčka světa Petra Kvitová odehrála oba své zápasy v černém, smutek zatím rozhodně držet nemusí. Ve třetím kole se utká s dvacetiletou Annou Karolínou Schmiedlovou ze Slovenska.
 


Strakaté oblečení Tomáše Berdycha naopak přímo vyzařovalo pozitivní energii. Na US Open předvedl do posledního detailu vyladěný model, do fialové a oranžové barvy sladil potítka, tenisky i ponožky.


Styl tenisového oblečení se během let mění, snaha udržet tento sport elegantním ale zůstává. Před téměř sto lety patřila mezi ikony tenisové módy francouzská tenistka Suzanne Lenglen, dnes se mladé hráčky často vzhlížejí v krásné Rusce Marii Šarapovové.

 

pz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události