NBA

LeBron James nabádá USA: Zbraně tady nemají místo!

LeBron James nabádá USA: Zbraně tady nemají místo!
Zdroj: facebook.com

LeBron James, jedna z nejvýznamnějších postav ve světě sportu, se nebojí dát najevo svůj názor i mimo palubovku. V souvislosti s útoky, které v posledních dnech otřásly Spojenými státy, na svých sociálních sítích veřejně nabádá americkou společnost, aby zpřísnila postihy za zneužití střelných zbraní.

LeBron James patří mezi sportovce, kterým není lhostejný osud ostatních lidí a události posledních dní hodně prožívá. Kromě čtvrtečního útoku šíleného střelce na vyšší odborné škole v Oregonu se udály další tři útoky, při kterých zemřely nebo byly zraněny děti.


"Pokaždé, když se něco podobného stane a já se dívám na své děti, tak mě to pochopitelně zasáhne," poukázal LeBron na poslední útok, při kterém v Clevelandu zemřela šestiletá holčička.


Volný přístup ke zbraním má ve Spojených státech dlouhou tradici, už od roku 1791 ho zaručuje druhý dodatek americké ústavy. Na úrovni jednotlivých států ho úřady nesmějí omezovat.


Není to poprvé, co James dal společnosti otevřeně najevo svůj názor. V loňské sezoně například nosil tričko s nápisem "nemůžu dýchat", kterým poukazoval na tragickou smrt Erica Garnera.


Garner byl udušen při policejním zatčení, které svou razancí rozhodně nepřipomínalo běžné policejní postupy.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události