USK Praha

Praha má nejlepší tým Evropy: Hráčky USK vyhrály Superpohár!

Praha má nejlepší tým Evropy: Hráčky USK vyhrály Superpohár!
Zdroj: profimedia.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha ovládly po Evropské lize i Superpohár! Znovu přitom porazily silný Jekaťerinburg, který v Belgii přehrály 93:91, přestože Pražanky nastoupily v oslabené sestavě.

Oproti finále Euroligy chyběly Pražankám dvě klíčové postavy Danielle Robinsonová, která je s americkou reprezentací, a zraněná mistryně Evropy Sonja Petrovičová. Naopak Jekatěrinburg už měl k dispozici kromě Taurasiové také novou posilu a nejlepší hráčku Evropy za rok 2013 Sancho Lyttleovou.


Přesto to byly české mistryně, kdo od začátku diktoval tempo. Výrazně se na tom podílely i české reprezentantky Alena Hanušová, Tereza Vyoralová a Kateřina Elhotová.
 Klíčovou postavou ale byla zkušená rozehrávačka Laia Palauová, která už v první čvtrtině nasbírala 6 asistencí a byla jasným lídrem na hřišti. Na konci měla na kontě 15 bodů, 8 doskoků a 13 asistencí.


V útoku podávaly hráčky USK mimořádně dobrý výkon a ve druhé čtvrtině vedly už o 13 bodů. Jenže Jekatěrinburg potvrdil, že má velmi kvalitní sestavu, využil střídání na straně USK a ještě do poločasu se díky střelbě z dálky dotáhl na rozdíl jediného bodu.


Jenže hráčky USK se nevzdaly a podobně jako ve finále Euroligy ukázaly vítěznou mentalitu. Klíčová byla trojka Xargayové, která 80 vteřin před koncem znamenala vedení o 3 body, která už Pražanky nepustily.TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události